Ekologiczna podróż do Japonii

Słynny podróżnik Marek Kamiński zamierza dojechać elektrycznym modelem Nissan LEAF do Japonii.

Niedawno pisaliśmy, że inny podróżnik, Arkady Fiedler, na początku stycznia rozpoczął wyprawę, której celem jest przejechanie wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki elektrycznym Nissanem LEAF. Teraz w jego ślady rusza Marek Kamiński. Pierwszy w historii zdobywca dwóch biegunów Ziemi w ciągu jednego roku, planuje dotrzeć elektrycznym Nissanem LEAF z Polski do Japonii. Ideą podróży jest promowanie ekologicznych wartości.

Wyprawa Marka Kamińskiego jest częścią akcji „NoTrace” (z ang. bez śladu), w której podróżnik zobowiązał się nie pozostawiać po sobie żadnych odpadów. Podróż do Japonii o nazwie #NoTraceExpedition ma skupić się właśnie na ekologicznym aspekcie podróżowania.

Podczas swojej wyprawy, Marek Kamiński, będzie korzystał jedynie z ekologicznego sprzętu. Oprócz elektrycznego Nissana LEAF będą to m.in.: filtry, które pomogą oczyszczać wodę w trakcie drogi, biodegradowalne opakowania czy niebrudzące się ubrania. Podobnie jak w poprzednich wyprawach, podróżnik zamierza zabierać ze sobą wszystkie powstałe podczas podróży śmieci.

Wyprawa #NoTraceExpedition rozpocznie się w połowie maja i według planów potrwa dwa miesiące.

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności