Ekologiczna podróż do Japonii

Słynny podróżnik Marek Kamiński zamierza dojechać elektrycznym modelem Nissan LEAF do Japonii.

Niedawno pisaliśmy, że inny podróżnik, Arkady Fiedler, na początku stycznia rozpoczął wyprawę, której celem jest przejechanie wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki elektrycznym Nissanem LEAF. Teraz w jego ślady rusza Marek Kamiński. Pierwszy w historii zdobywca dwóch biegunów Ziemi w ciągu jednego roku, planuje dotrzeć elektrycznym Nissanem LEAF z Polski do Japonii. Ideą podróży jest promowanie ekologicznych wartości.

Wyprawa Marka Kamińskiego jest częścią akcji „NoTrace” (z ang. bez śladu), w której podróżnik zobowiązał się nie pozostawiać po sobie żadnych odpadów. Podróż do Japonii o nazwie #NoTraceExpedition ma skupić się właśnie na ekologicznym aspekcie podróżowania.

Podczas swojej wyprawy, Marek Kamiński, będzie korzystał jedynie z ekologicznego sprzętu. Oprócz elektrycznego Nissana LEAF będą to m.in.: filtry, które pomogą oczyszczać wodę w trakcie drogi, biodegradowalne opakowania czy niebrudzące się ubrania. Podobnie jak w poprzednich wyprawach, podróżnik zamierza zabierać ze sobą wszystkie powstałe podczas podróży śmieci.

Wyprawa #NoTraceExpedition rozpocznie się w połowie maja i według planów potrwa dwa miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *