Arkady Paweł Fidler w podróży po Afryce

Polski podróżnik Arkady Paweł Fiedler kontynuuje swoją podróż wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki elektrycznym Nissanem LEAF.

Niedawno podróżnik pokonał jeden z najtrudniejszych etapów przygody, którą był kilkuset-kilometrowy odcinek między miastami Dolisie w Kongo a Ndende w Gabonie. To łącznie 280 km wymagającej drogi bez dostępu do sieci elektrycznej. Arkademu Pawłowi Fiedlerowi tylko dwukrotnie miał możliwość ładowania Nissana LEAF. Ostatecznie ten wymagający odcinek Electric Explorer African Challenge udało się przebyć w 4 dni.

Inne trudności czekały na podróżnika w Angoli. Jednak mimo trudności, w górzystym kraju udało się pobić rekord wyprawy jeśli chodzi o pokonany dystans na jednym ładowaniu. Obciążony Nissan LEAF, jadąc pod górę, przejechał aż 278 kilometrów.

Cała trasa obejmuje przejazd z Kapsztadu w Republice Południowej Afryki do Tangeru w Maroko i dalej, przez Europę, do Polski. Łącznie ponad 15 000 kilometrów. Dzienne przebiegi elektrycznego Leaf’a planowane są na około 150 km.

Galeria

Źródło: Nissan

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności