ABB rozwija swoją technologię

ABB zwiększa zasięg infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

Technologia ładowania samochodów i autobusów elektrycznych ABB jest teraz dostępna w 95% państw, które zdecydowały się na te środki transportu. Szybkie stacje elektryczne firmy ABB, w zakresie mocy od 50 kW aż do 450 kW, oferowane są klientom na całym świecie.

Infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych ABB rozwijana jest w oparciu o platformę w chmurze i stanowi część połączonego portfolio cyfrowych rozwiązań ABB Ability. Platforma umożliwia elastyczną komunikację, która pozwala operatorom sieci ładowania pojazdów elektrycznych realizować szereg funkcjonalności, w tym zdalnie monitorować i konfigurować punkty ładowania oraz rozwiązywać problemy kierowców. Gwarantuje też serwisowanie sprzętu przy minimalnym czasie przestoju oraz możliwość podłączenia do dowolnej sieci ładowania, zaplecze administracyjne, a także rozwiązania z zakresu zarządzania płatnościami czy energią.

Działania ABB w zakresie innowacyjności zaowocowały dwoma nowymi produktami w ciągu dwóch ostatnich miesięcy: Terra HP oraz rozwiązaniem w zakresie inteligentnego ładowania HVC.

Ładowarkę Terra HP można z powodzeniem zastosować w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach i na stacjach benzynowych. Jej konstrukcja umożliwia ładowanie zarówno samochodów o wymaganym napięciu 400 V, jak i 800 V przy wykorzystaniu pełnej mocy.

Natomiast stacja HVC opracowana z myślą o zajezdniach autobusowych, umożliwia zastosowanie pojedynczej szafy zasilającej z maks. trzema „wall-boxami” do ładowania, które można w dowolnym momencie rozbudować z wersji 50 kW do wersji o mocy 100 kW lub 150 kW.

Dodatkowo dla wszystkich produktów do ładowania pojazdów elektrycznych ABB dedykowana jest usługa serwisowa – ABB Charger Care. Pozwala ona uzyskać maksymalny czas dostępności urządzeń w sieciach stacji oraz skutecznie i szybko reagować w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów.

Źródło: fot. arch. ABB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *