40 000 hybryd Toyoty na polskich drogach

Do polskich kierowców trafiło już ponad 40 tysięcy niskoemisyjnych Toyot. W tym roku najpopularniejszym modelem jest hybrydowa odmiana C-HR. Tych aut sprzedano od stycznia już ponad 2,5 tysiąca sztuk. W całej hybrydowej historii Toyoty w Polsce, prym wiedzie Auris z wynikiem prawie 16 tysięcy sprzedanych pojazdów. Auris popularny jest nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale także wśród przedsiębiorców. Samochody te często widać również pracujące jako taksówki. 

Hybrydowa oferta Toyoty na polskim rynku to 7 modeli z aż 6 segmentów. Należą do nich miejski Yaris Hybrid, kompaktowy Auris Hybrid w wersji hatchback i TS Kombi, średniej wielkości liftback Prius oraz ładowany z zewnętrznej sieci Prius Plug-in Hybrid, a także 7-miejscowy minivan Prius+, crossover Toyota C-HR Hybrid i SUV RAV4 Hybrid. W 2019 roku gamę uzupełni sedan segmentu E – Toyota Camry Hybrid.

W tym miejscu należy dodać, że niskoemisyjny Yaris to samochód bardzo często wybierany przez firmy świadczące usługi car-sharing’u – czyli miejskiego wynajmu auta na minuty. W sumie: w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, u różnych operatorów, jeździ ich już blisko tysiąc. 

Źródło: materiały prasowe Toyota

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności