Wysokie wzrosty Millennium Leasing w finansowaniu pojazdów i maszyn w 2016 roku

W 2016 roku spółka Millennium Leasing podpisała umowy leasingu ruchomości o wartości ponad 3 mld zł, co przełożyło się na dobry, 15,2% wzrost w stosunku do 2015 roku. Wartość zaangażowanego kapitału w czynne umowy leasingu wyniosła na koniec roku 5,16 mld zł, co oznacza wzrost o 11,8% rok do roku.

W kategorii samochodów lekkich spółka sfinansowała pojazdy o wartości 823,13 mln zł, osiągając 32,2% wzrostu r/r w samochodach osobowych oraz 59,9% wzrostu r/r w samochodach ciężarowych do 3,5 ton. W kategorii pojazdów ciężkich transportu drogowego wartość sfinansowanych leasingiem środków wyniosła 1,11 mld zł, osiągając najwyższe wzrosty r/r w grupie: samochodów ciężarowych (pow. 3,5 tony) – wzrost o 40,4%, ciągników siodłowych – wzrost o 13,8% oraz naczep – wzrost o 10,2%. Wartość sfinansowanych maszyn i urządzeń osiągnęła poziom ponad 1 mld zł, co oznacza 21,3% wzrost r/r.

„Udało nam się przekonać do siebie ponad 4,7 tys. nowych klientów, a dynamika wzrostu w szczególnie wymagających kategoriach, takich jak samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony pokazuje, że efekty tej konsekwentnej pracy pozwalają nam odnosić spore sukcesy. Nasza aktywność w segmencie korporacyjnym i bliska współpraca z Bankiem Millennium pozwoliła nam również przekroczyć w 2016 roku miliard złotych wartości maszyn i urządzeń, które sfinansowaliśmy dla naszych klientów” – komentuje Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

Źródło: Millennium Leasing