Wielton powołuje spółkę w Afryce

Wielton Africa to nowa spółka wieluńskiego producenta naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Polska firma w ten sposób zamierza dobitniej zaznaczyć swoją obecność na czarnym lądzie i stworzyć szansę na dalszy rozwój.

Zdaniem przedstawicieli Wieltonu afrykański rynek stanowi interesujący kierunek rozwoju dla całej grupy. Siedziba spółki zostanie zlokalizowana w Abidżanie, największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej. WKS należy do Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej (UEMOA), dzięki czemu Wielton liczy na zwiększenie sprzedaży swoich produktów na obszarze całego kontynentu. W Abidżanie powstanie centrum sprzedaży oraz montownia. Szacowana wartość inwestycji ma przekroczyć 1,5 mln euro.

„Celem jest osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie 1000 sztuk w ciągu najbliższych lat, przy czym inwestycja jest obciążona ryzykami wynikającymi ze specyfiki rynków afrykańskich, które mogą wpływać na przebieg i końcowe efekty inwestycji” – czytamy w komunikacie spółki.

Wielton to największy w Polsce producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jest to również jeden z dziesięciu wiodących producentów w Europie. Odbiorcami pojazdów transportowych Wielton są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep. W szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Słowenii oraz Serbii.

W 2015 r. spółka uzyskała 630,32 mln zł skonsolidowanych przychodów. Od 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie GPW.

Źródło: Wielton
oprac. (MF/jab)