Volkswagen tworzy nowe struktury dla usług mobilnych MOIA

Volkswagen Group tworzy nową firmę MOIA, która w przyszłości połączy wszystkie usługi oferowane przez niemieckiego producenta w ramach usług mobilnych. Ta mocno rozwijająca się od pewnego czasu gałęź branży motoryzacyjnej ma przed sobą świetlaną przyszłość, ponieważ może być oferowana na całym świecie, zauważają przedstawiciele koncernu z Wolfsburga.

„MOIA pomoże nam zrozumieć różne formy tzw. Mobility Services i pokaże jak możemy je uatrakcyjnić dla naszych klientów” – mówi Matthias Müller, nowy CEO Volkswagen Group (na zdj. po prawej stronie). –„Nawet jeśli w przyszłości nie każdego będzie stać na posiadanie własnego samochodu, nasza platforma usług mobilnych pozwoli każdemu z nich pomóc w taki czy inny sposób” – dodaje.

Według założeń firma MOIA ma oferować wszelakie usługi związane z wynajmem krótkoterminowym, na różnych warunkach. W założeniu niemieckiego koncernu ma być to również ośrodek oferujący własne rozwiązania z zakresu zintegrowanego transportu publicznego i prywatnego. Główna kwatera MOIA będzie mieścić się w Berlinie, a w jej strukturach zasiądzie około 50 specjalistów. Drugim ważnym ośrodkiem dla firmy będzie Hamburg. Władze podpisały z niemieckim producentem trzyletnie porozumienie o współpracy na rzecz zoptymalizowania mobilności w mieście. Pierwsze, pilotażowe programy mają ruszyć w 2017 roku.

MOIA będzie dowodzona przez Ole Harmsa (na zdj. po lewej stronie), a jego najbliższymi współpracownikami zostaną Dr. Frank Dilger (CFO) i Robert Henrich (COO).

Źródło: Volkswagen Group
oprac. (MF/jab)