Volkswagen Group inwestuje setki milionów dolarów w mobilność

Volkswagen Group nawiązuje strategiczne partnerstwo z Gett, jednym z liderów rynku usług transportu na żądanie.

Volkswagen Group zainwestuje w Gett 300 mld dol. Dzięki temu łączna kwota otrzymanego przez firmę finansowania przekroczy 520 mln dol.

– Obok naszej wiodącej roli w świecie motoryzacji, chcemy być także jednym z największych globalnych firm oferujących usługi transportowe na żądanie do roku 2025 – powiedział Matthias Muller, prezes zarządu VW. – W ramach założeń nowej strategii grupy, ta kooperacja to krok milowy dla Volkswagena na drodze do oferowania zintegrowanych usług transportu, będących odpowiedzią na zmieniające się zapotrzebowanie konsumentów.

Gett (dawniej GetTaxi) działa w ponad 60 miastach świata, w tym w Nowym Jorku i Moskwie. W Londynie ponad połowa taksówek jest połączona z siecią Gett. Przedsiębiorstwo sprawnie rozwija działalność B2B. Współpracuje z 4000 instytucji.

Firma Gett została założona w 2010 r. w Izraelu. Spółka od 2015 r. jest obecna w portfelu funduszu MCI.TechVentures. – W 2015 roku spółka koncentrowała się na rozwoju rynku w Nowym Jorku i widzimy tego efekty, w pierwszym kwartale 2016 roku taxi z logo Gett wykonały więcej kursów niż Lyft, nieznacznie tylko ustępując Uberowi. Gett działa jednak w innym modelu niż Uber i zatrudnia tylko licencjonowanych kierowców – to zapewnia odpowiednią jakość kierowców i bezpieczeństwo regulacyjne. Spółka rośnie bardzo szybko i z 500 milionami USD przychodów jest już zyskowna w swoich wcześniejszych lokalizacjach – powiedział Maciej Kowalski, Partner Inwestycyjny Private Equity Managers, firmy zarządzającej funduszami z Grupy MCI.

Źródło: Volkswagen/Private Equity Managers