Volkswagen Financial Services kupił EURO-Leasing Polska

Volkswagen Financial Services wykupił 100 procent akcji spółki EURO-Leasing Polska, która pod brandem MAN Rental oferuje wynajem krótko i długoterminowy samochodów ciężarowych marki MAN. Dotychczasowym właścicielem spółki był niemiecki Euroleasing GmbH z siedzibą w Sittsen.

Głównym powodem zmian właścicielskich była chęć rozszerzenia palety produktowej VWFS o wynajem krótko- i długoterminowy pojazdów marki MAN – mówi Piotr Borowski, dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services oraz członek zarządów MAN Financial Services Polska (MAN FS) i EURO-Leasing Polska. – Przejęcie EURO-Leasing nie wiąże się ze zmianami w dotychczasowym profilu działalności spółki – podkreśla ekspert.

MAN Financial Services to spółka należąca do Volkswagen Financial Services, która oferuje produkty finansowe i usługi klientom marki MAN z branży transportu drogowego. Oferta firmy to m.in. leasing operacyjny na okres od 36 do 60 miesięcy, wynajem długoterminowy oraz usługi ubezpieczeniowe. Ponad 90 proc. klientów MAN FS to firmy z branży transportu drogowego, zazwyczaj międzynarodowego.

Transport drogowy jest kluczowy dla Europy i pomimo pandemii popyt na pojazdy ciężarowe, a tym samym na ich finansowanie, będzie w najbliższych latach rósł. – Chcemy, aby ten rok przyniósł powrót do stanu sprzed pandemii w kwestii osiąganych wyników i decyzji zakupowych klientów. Na bieżąco monitorujemy rynek i widzimy jak ewoluują nastroje. Głównymi wyzwaniami w bieżącym roku – poza oczywiście pandemią – będzie konieczność stosowania unijnego Pakietu Mobilności oraz dostosowanie się do skutków Brexit-u – mówi Piotr Borowski. 

MAN Financial Services zapowiada ofensywę produktową, zarówno jeżeli chodzi o oferowane samochody, jak i ich finansowanie. – W naszej ofercie mamy dwa nowe modele: MAN TGX, który już stał się hitem sprzedaży w Europie oraz elektryczny MAN eTGE, lider w segmencie elektrycznych pojazdów dostawczych – podkreśla Borowski. – Jednocześnie planujemy wprowadzenie usługi kredytowania, ponieważ zdefiniowaliśmy grupę klientów na pojazdy dostawcze i ciężarowe używane zainteresowanych właśnie takim rozwiązaniem.

Volkswagen Financial Services jest liderem rynku leasingu i CFM w Polsce. VWFS oferuje usługi leasingu oraz finansowania i zarządzania flotą zarówno klientom korporacyjnym, średnim oraz małym przedsiębiorcom jak i konsumentom. Finansując zakup samochodów koncernu Volkswagen (Volkswagen, Skoda, Audi, Seat oraz Volkswagen Samochody Dostawcze), zapewnia profesjonalne doradztwo flotowe oraz dostarcza nowoczesne rozwiązania umożliwiające wygodne zarządzanie firmowym parkiem samochodowym. Dzięki przejęciu EURO-Leasing Polska, spółka wzmocni pozycję rynkową także w segmencie samochodów ciężarowych.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *