Sanofi ponownie wybrało Renault

Sanofi, firma z branży farmaceutycznej, odmładza swoją flotę samochodów, kontynuując jednocześnie współpracę z marką Renault. Francuski producent do końca 2016 roku uzupełni dotychczasowy park modelem Megane Grandtour w najnowszej, czwartej specyfikacji w liczbie 454 egzemplarzy. 

Grupa Sanofi, która jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków wymienia flotę pojazdów służbowych. Do tej pory eksploatowane były auta marki Renault. Zdecydowaną większość z tych pojazdów stanowiły modele Megane Grandtour. Samochody po wieloletniej służbie i przebycia setek tysięcy kilometrów zakończyły swoją służbę w Sanofi. Teraz przyszedł czas na zupełnie nowe auta.

Firma nie zmieniła jednak upodobań i po raz kolejny zdecydowała się na auta marki Renault. Wśród wielu modeli oferowanych przez francuskiego producenta, wybór padł na najnowsze Megane Grandtour oraz Talismana. W obu przypadkach pojazdy są bardzo dobrze wyposażone.

Megane Grandtour na pokładzie posiadają między innymi: nawigację satelitarną, system zapobiegający kolizjom w miastach, system MultiSence, tempomat i klimatyzację. Każde auto zostało dodatkowo wyposażone w światła przednie wykonane w technologii FullLED, asystenta parkowania oraz czujniki 360 stopni.

Podobne wyposażenie (pakiet Intense) zostanie zaimplementowane także we wszystkich egzemplarzach Renault Talisman, które pojawią się we flocie Sanofi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Do napędu pojazdów służą silniki wysokoprężne. Dla Megane jest to 1,5 dCi o mocy 110 KM. Natomiast pod maską Talismanów znajdą się jednostki napędowe o zapłonie samoczynnym 1.6 litra o mocach 130 i 160 KM.

W piątek 4 listopada marka Renault razem z ALD Automotive, firmą która zapewniła finansowanie oraz obsługę flotową, przekazała przedstawicielom Sanofi 124 egzemplarze Megane Grandtour. Jest to pierwsza partia pojazdów. Docelowo w tym roku przekazanych zostanie pozostałe 330 sztuk.

Maciej Gis

Źródło: Menadżer Floty