[RELACJA] PKO Leasing przejmuje Raiffeisen-Leasing Polska

Podczas konferencji prasowej w Warszawie ogłoszono przejęcie przez PKO Leasing spółki Raiffeisen-Leasing Polska, co oznacza, że PKO BP zostało nowym liderem na tym rynku.

Przedstawiciele PKO Bank Polski podpisali umowę zakupu od Raiffeisen Bank International spółki Raiffeisen-Leasing Polska za  850 mln zł. Strategicznym celem transakcji jest zwiększenie finansowania małych i średnich firm przez Grupę PKO BP. Zmiany wynikające z prawnego połączenia spółek, planowanego na 28 kwietnia tego roku, dotyczyć będą w głównej mierze klientów Raiffeisen-Leasing Polska, bo ta marka zniknie z rynku. Jednak wszelkie umowy zawarte przed dniem połączenia pozostaną w mocy.

Jednym z głównych celów PKO BP jest zwiększenie skali finansowania polskich firm, w szczególności tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Po fuzji udział rynkowy spółki zbliży się do udziałów PKO BP w rynku kredytów i depozytów. Po I kwartale 2017 roku PKO Leasing łącznie z Raiffeisen-Leasing Polska zanotował ok. 13-procentowy udział w rynku leasingu. Aspiracją połączonej organizacji jest utrzymanie pozycji nr 1 pod względem wartości nowej sprzedaży, sieci dystrybucji, w większości kategorii finansowania aktywów, a także stabilny wzrost wyniku finansowego. – Przed nami wyzwanie stworzenia silnego gracza nie tylko w Polsce, ale i w regionie. Podejmujemy rękawicę obiecując akcjonariuszom solidny zwrot z zainwestowanego kapitału i wzrost dochodowości biznesu. Klientów chcemy zachwycić atrakcyjną ofertą, a naszym pracownikom zapewnimy środowisko, w którym będą chcieli ścigać się nie tylko z konkurencją, ale i z samymi sobą – powiedział Andrzej Krzemiński, prezes PKO Leasing.

Spółka będzie oferować kompleksową ofertę zarówno klientom, który rozpoczęli dopiero działalność, jak również dużym korporacjom. Klienci będą mogli sięgnąć po dofinansowanie z programów unijnych oraz skorzystać z możliwości wyleasingowania komputerów, smartphonów, tabletów i wszelkiego rodzaju urządzeń IT bezpośrednio w sklepach internetowych. W ofercie znajdzie się również wynajem długoterminowy dla osób fizycznych, który umożliwia korzystanie z nowych samochodów ze stałą miesięczną opłatą. Jednak pełna oferta we wszystkich kanałach sprzedaży dostępna będzie dopiero po tzw. fuzji operacyjnej, przewidywanej na przełom 2017 i 2018 roku.

Tomasz Szmandra
Źródło: Menadżer Floty

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *