PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybrały Fiata Doblò

FCA Poland S.A. wygrała przetarg na dostawę samochodów Fiat Doblò dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Flota obejmuje 118 samochodów do przewozu osób Doblò Cargo Combi SX, wyposażonych w silniki 1.6 MultiJet o mocy 105 KM. Zakup został sfinansowany przez firmę Hitachi Capital Polska Sp. z o.o.

Mnogość konfiguracji wnętrza wersji osobowej i dostawczej Fiata Doblò, dwie wysokości dachu i dwa rozstawy osi plus szeroka gama nowoczesnych silników sprawiają, że model od 19 lat spełnia oczekiwania dużych rodzin, a także klientów biznesowych.

– Dzięki konkurencyjnej ofercie na samochody oraz dużemu zaangażowaniu firmy finansującej kontrakt, Hitachi Capital Polska Sp. z o.o., wygraliśmy przetarg na dostawy samochodów dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. –  powiedział Łukasz Burakowski, LCV Key Account Manager FCA Poland.

Transakcja dotyczy łącznie 118 Fiatów Doblò, które będą użytkowane przez pracowników PKP PLK S.A. (spółka Grupy PKP S.A.) na terenie całego kraju. Samochody zostały dostarczone w ramach przetargu publicznego i będą przeznaczone do celów operacyjnych PKP PLK S.A.. Na liście znalazło się 88 Fiatów Doblò Cargo Combi Maxi SX i 30 Fiatów Doblò Cargo Combi SX. Ich wydania klientowi rozpoczęły się już w marcu 2020 r.

Warto dodać, że to kolejny raz, gdy PKP stawiają na ten model Fiat Professional, marki FCA. Świadczy to, że samochody Fiat Doblò dostarczone na mocy wygranego przetargu w 2019 roku, zostały przez PKP docenione za wyjątkowość i niezawodność w spełnianiu oczekiwań w zakresie swobodnej mobilności, komfortu jazdy i użytkowania w poszanowaniu środowiska.

Model dostępny w wersjach osobowej i dostawczej został wprowadzony na rynek pod koniec 2000 roku i obecnie występuje już w czwartej generacji.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *