Pierwszy salon marki Alpine w Polsce

Grupa Pietrzak jest już blisko uruchomienia pierwszego w kraju, oficjalnego salonu sprzedaży marki Alpine. Jak wynika z ustaleń portalu samar.pl polski diler – Alpine Center Katowice, otrzyma pierwsze samochody wystawowe już na początku przyszłego roku.

Sportowe samochody najpierw mają trafić do tymczasowego pawilonu wystawowego w salonie Renault Pietrzak przy ulicy Bocheńskiego w Katowicach. Docelowy punkt sprzedaży ma mieścić się przy obecnym salonie Maserati Katowice. Aktualnie trwają tam prace budowlane dla nowego kompleksu Alpine. Jak ustalił samar.pl Grupa Pietrzak w orbicie zainteresowań ma także rynki krajów bałtyckich oraz Czechy i Słowację.

Polska filia jest natomiast jedną z 13 krajów, w których powstaje wyselekcjonowana sieć sprzedaży i obsługi serwisowej. Sieć salonów Alpine obejmie takie kraje jak: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria oraz Polska.

Początki działalności w branży motoryzacyjnej Grupy Pietrzak sięgają roku 1981. W 1994 roku Grupa związała się najpierw  z marką Renault, a następnie powiększyła portfel zarządzanych marek o Peugeot i Dacię, a w ostatnim okresie o marki sport-premium: Maserati oraz Ferrari.

Źródło: samar.pl
oprac. MF/jab