Peugeot partnerem Wawa TAXI

Peugeot Polska przekazał pierwszych 67 sztuk modelu 5008 korporacji taksówkarskiej Wawa TAXI. Jest to kontynuacja długoterminowej współpracy między obydwiema firmami.

„Głównym celem tej współpracy jest odnowienie floty korporacji i zapewnienie zarówno klientom, jak i kierowcom samochodu o wysokim komforcie jazdy i sprawdzonego w codziennym użytkowaniu” – mówią przedstawiciele Wawa TAXI. Przewoźnik zapewnia, że samochody będą wymieniane regularnie co 6 miesięcy.

Wybór korporacji taksówkowej padł na model Peugeot 5008, którego wersja po liftingu pojawiła się na polskim rynku w 2013 roku. – „5008 jest praktyczny w eksploatacji i daje przyjemność z prowadzenia. Pomimo kompaktowych wymiarów zapewnia swoim użytkownikom wysoce praktyczne, komfortowe i bezpieczne wnętrze” – tłumaczy swój wybór Wawa TAXI. – „Funkcjonalnie zaprojektowany tył pojazdu pozwala dowolnie zmieniać aranżację wnętrza: pięć lub 7 pojedynczo składanych foteli, płaska podłoga, możliwość złożenia fotela pasażera z przodu i przekształcenia go w stolik.”

Przekazane przez Peugeot Polska egzemplarze vana, to wersje wyposażeniowe Active, napędzane silnikiem 1,6 l.  o mocy 120 KM. Docelowo we flocie korporacji Wawa TAXI ma jeździć, w różnych miastach, 150 sztuk tego modelu francuskiej marki.

Źródło: Peugeot Polska