Nowe firmy w strukturach ZPL

Związek Polskiego Leasingu przyjmie w swoje struktury dwie nowe firmy. BMW Financial Services dołączyło do grupy członkowskiej w listopadzie 2016 r., natomiast od początku przyszłego roku, w strukturach organizacji zacznie funkcjonować Fraikin Polska.

Nowe firmy członkowskie ZPL będą mogły włączyć się w prace zespołów i grup roboczych, działających w ramach Związku Polskiego Leasingu, poprzez które organizacja realizuje działania w kluczowych dla branży obszarach tj. motoryzacji, legislacji, rachunkowości, statystyki i monitorowania rynku czy w zakresie przeciwdziałania fraudom. Spółka BMW Financial Services jeszcze przed przystąpieniem do ZPL, rozpoczęła raportowanie danych rynkowych.

„Cztery lata temu wprowadziliśmy działalność leasingową z ofertą zarówno klasyczną jak i innowacyjną opartą na niskich ratach. W tym roku planujemy sprzedaż ponad 6000 nowych kontraktów, tak aby 2016 zakończyć na poziomie ponad 14000 umów leasingowych w naszym portfelu. Przystępując do ZPL liczymy na wymianę doświadczeń z innymi podmiotami działającymi na polskim rynku” – powiedział Ireneusz Nogalski, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu BMW Financial Services Sp. z o.o.

Udziału w grupie wywierającej istotny wpływ na pozycję branży, zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym, jest z kolei istotny dla Fraikin Polska, jednego z największych graczy na rynku wynajmu pojazdów.

„Dynamiczny rozwój rynku wymaga uważnego przyglądania się zachodzącym zmianom i odpowiedniego na nie reagowania. Jednocześnie zgromadzone w trakcie długoletniej działalności Fraikin wiedza i doświadczenie, a także czołowa pozycja, jaką zajmujemy pośród firm związanych z leasingiem, stanowią dużą wartość dodaną dla ZPL. Jesteśmy bogatym źródłem wiedzy w obszarze samochodów dostawczych i ciężarowych” – podkreślił Artur Nowicki, Dyrektor Zarządzający Fraikin CEE.

Źródło: ZPL