MOYA rozbudowuje sieć stacji

Pod szyldem sieci MOYA ma na koniec roku działać ponad 170 stacji paliwowych.

Sieć MOYA została w ubiegłym roku rozbudowana o 18. stacji franczyzowych i 8. placówek własnych. Na koniec 2016 r. w z logo firmy działały 132 obiekty. Flagowe inwestycje własne z ubiegłego roku to stacje w Elblągu i Tychach.

Polska firma Anwim S.A., do której należy MOYA, ma ambitne plany. Zamierza do końca 2019 r. rozbudować sieć do 250 stacji. W tym roku ma do niej dołączyć ok. 40 placówek.

W ramach realizacji tegorocznego planu, na początku lutego do użytku oddana została stacja własna Anwim w Rudzie Śląskiej. Oprócz dołączania nowych stacji partnerskich, operator zadba także o podniesienie standardu w placówkach już funkcjonujących w sieci. W tym roku zmodernizowanych zostanie około 80 obiektów w sieci MOYA. Usprawnienia dotyczyć będą głównie sal sprzedaży.

Istotną część biznesu marki MOYA stanowią stacje automatyczne, dedykowane obsłudze klientów flotowych. W zeszłym roku uruchomiono pięć obiektów przeznaczonych dla przewoźników – w Porcie Świecko, Gorzyczkach, Gdyni, Lublinie i Wolicy.

Wprowadzono także szereg udogodnień w ramach programu MOYA Firma: do obrotu wprowadzono co-brandową kartę MOYA IQ Card (umożliwiającą płatność za paliwo i opłaty drogowe w ponad 1200 punktach na terenie 13 państw Unii Europejskiej), klientom udostępniono nową platformę e-commerce, skrócono czas wydawania kart, rozwinięto dział Biura Obsługi Klientów, oraz uruchomiono możliwość płatności zbliżeniowych dzięki emisji nowych kart z tą funkcją.

W planach na ten rok jest rozszerzanie asortymentu dostępnego w ramach płatności kartami flotowymi oraz dodawanie kolejnych funkcjonalności do panelu klienta online. Planowane jest również wprowadzenie możliwości przedpłaconego zasilania karty flotowej. Pierwsza w tym roku stacja automatyczna oddana do dyspozycji klientów flotowych to nowo wybudowany obiekt w Rusocinie, kolejne będą konsekwentnie przyłączane do sieci w ciągu całego roku.

Źródło: MOYA