Michael Lohscheller nowym prezesem marki Opel

Dr Karl-Thomas Neumann przestał pełnić funkcję prezesa koncernu motoryzacyjnego Adam Opel. Jego miejsce zajmie Michael Lohscheller, dotychczasowy dyrektor finansowy niemieckiej marki, z którą związany jest od września 2012 r. Został on jednogłośnie mianowany jako następca przez radę nadzorczą firmy Opel.

Dr Karl-Thomasa Neumanna w oficjalnym komunikacie prasowym powiedział, że decyzja o kontynuacji pracy w roli CEO marki Opel/Vauxhall była bardzo trudna. Zwłaszcza w kontekście ostatnich zmian właścicielskich. Marki Opel oraz Vauxhall zostały wykupione od amerykańskiego General Motors przez francuską spółkę PSA Peugeot Citroen w marcu bieżącego roku.

„Jestem dumny z zespołu za to, co dotychczas osiągnęliśmy i nie ma wątpliwości, że przejście do PSA sprawi, że Opel/Vauxhall stanie się jeszcze silniejszą firmą w przyszłości. Jestem zobowiązany do ukończenia tej transakcji, a następnie zajmie mi trochę czasu podjęcie decyzji, jak wyobrażam sobie swoją rolę w tej sytuacji” – mówił wówczas Neumann.

Nowo mianowany prezes Opla, Michael Lohscheller (na zdjęciu) tuż po objęciu funkcji powiedział: „Chciałbym podziękować Radzie Nadzorczej za zaufanie. Będziemy na bieżąco realizować strategię w ramach koncernu PSA. Po spodziewanym zamknięciu transakcji na rynku w Europie pojawił nowy gracz. Z niecierpliwością czekam na nowe zadania i współpracę z zespołem kierowniczym, aby zrealizować udany plan na przyszłość z korzyścią dla wszystkich 38 000 pracowników Opla/Vauxhalla i jego interesariuszy.”

Źródło: PSA, Opel, Automotive News Europe