Jaguar i Land Rover inwestują w firmę teleinformatyczną CloudCar

Koncern JLR zainwestował 15 milionów dolarów w akcje CloudCar, firmy specjalizującej się w rozwijaniu technologii komunikacji internetowej, opartej na wymianie doświadczeń kierowców. Jednym z pierwszych modeli mający w praktyce posiadać znamiona tej współpracy będzie elektryczny model I-Pace.

Pochodzący z Kalifornii CloudCar od kilku lat dostarcza technologię nowej generacji w zakresie „osieciowania” i sterowania głosowym dla modeli marek Jaguar i Land Rover. Nowy etap współpracy ma być kolejnym krokiem milowym w rozwoju najnowszych systemów telematycznych dla pojazdów elektrycznych rodem z Wielkiej Brytanii.

W październiku ubiegłego roku TATA Motors, indyjski koncern będący właścicielem obu brytyjskich marek, wspólnie z Fordem testowali technologię zaprojektowaną w celu skrócenia i zwiększenia bezpieczeństwa podczas podróży. Pierwsze próby już odbyły się na publicznych drogach Wielkiej Brytanii.

Hanno Kirner, Dyrektor Strategii Korporacyjnej dla Jaguar Land Rover, powiedział: – „To nowe partnerstwo stanowi ważny krok w rozwoju technologii komunikacji między pojazdami. Konieczność włączenia setek, a później tysięcy samochodów do „globalnej chmury usług i treści”, które współtworzą między innymi kierowcy, jest doskonałym przykładem gdzie współpraca między firmami z sektora OEM może poprawić rezultaty dla klientów, a także zmniejszyć koszty użytkowania pojazdów.”

Źródło: Fleet Europe