IVECO z kolejnym dużym kontraktem na gazowe Stralisy

Dokładnie 1000 pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym do 2020 roku zasili flotę firmy Transports Jacky Perrenot, jednego z największych przedsiębiorstw transportowych w Europie.

Nowe 250 egzemplarzy dołączy do 250 Stralisów NP 400 KM zamówionych w ubiegłym roku i będzie użytkowane przez firmę Transports Jacky Perrenot w całej Francji. Do końca 2018 roku firma będzie eksploatować prawie 550 ciężarówek tego modelu IVECO — to nowy rekord i początek realizacji nowego celu: 1000 samochodów z silnikami na gaz do 2020 roku.

„Dzięki coraz gęstszej sieci stacji tankowania gazu oraz nowemu Stralisowi NP 460, który oferuje takie same lub nawet lepsze osiągi jak samochód z silnikiem Diesla, możemy zaoferować klientom „zielone” usługi logistyczne i na co dzień realizować nasze zobowiązanie do ograniczania śladu węglowego. Jesteśmy dumni, że jako jedni z pierwszych na masową skalę wprowadzamy tę nową technologię” – powiedział Philippe Givone, dyrektor generalny Grupy Perrenot.

Zapotrzebowanie na LNG szybko rośnie w Europie. Niemieckie Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) wskazało LNG jako najlepsze rozwiązanie w długodystansowych przewozach drogowych w krótkim okresie oraz w perspektywie najbliższych 10–15 lat. W przypadku eksploatacji Stralisa NP na gazie ziemnym ze źródeł kopalnych emisja CO2 jest do 10% niższa w porównaniu wartościami odnotowywanymi dla pojazdów z analogicznymi silnikami Diesla — w zależności od specyfiki eksploatacji i składu gazu. W przypadku stosowania biometanu bilans emisji jest korzystniejszy nawet o 95%.

Producent IVECO już w 1991 roku zauważył potencjał drzemiący w gazie ziemnym. Od tego czasu firma opracowała pełną gamę samochodów ciężarowych i dostawczych oraz autobusów napędzanych gazem ziemnym. Obecnie w eksploatacji znajduje się ponad 23 000 pojazdów napędzanych tym paliwem.

Źródło: IVECO