BZ WBK Leasing z usługą mFLOTA ORLEN – za paliwo płać przy dystrybutorze

BZ WBK Leasing poszerza pakiet usług związanych z kartami paliwowymi. Teraz kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych mogą ominąć kolejki w kasach, a za paliwo zapłacić przy dystrybutorze. 

Usługa mFLOTA ORLEN umożliwia opłacanie należności za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na większości stacji ORLEN  w całej Polsce. Do płatności wystarczy przeznaczona do tego aplikacja w telefonie komórkowym, którą można pobrać z każdej popularnej platformy mobilnej, tj. iOS, Android i Windows Phone.

– „Stawiamy na innowacje, dostępność usług i wygodę. Śledzimy trendy technologiczne, które mogą ułatwić korzystanie z naszych usług i słuchamy głosu klientów. W ciągu siedmiu lat zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania kartami paliwowymi. Rokrocznie podpisujemy blisko 1500 nowych umów. Trzeci kwartał 2017 roku również rokuje bardzo dobrze. W lipcu i sierpniu odnotowaliśmy ponad 20 procentową dynamikę wzrostu r/r. W najbliższym czasie do oferty wprowadzimy także kartę paliwową innej dużej sieci paliwowej” – mówi Tomasz Sęba, dyrektor ds. ubezpieczeń i produktów komplementarnych w BZ WBK Leasing.

Klienci BZ WBK Leasing mają do wyboru dwie wersje kart paliwowych. Różnią się limitem, który wynosi 1000 lub 2000 zł. Wydanie karty to jednorazowy koszt 29 zł netto. Oszczędność czasu, którą zapewnia usługa mFLOTA ORLEN dołącza do zestawu korzyści, które  posiadacze kart paliwowych już znają:

  • zniżki na paliwo
  • możliwości odroczenia płatności nawet o 50 dni od dnia zakupu paliwa (faktura ma 20 dniowy termin płatności i przychodzi na koniec miesiąca)
  • zbiorcza faktura za paliwo dla całej floty pojazdów

Usługa mFLOTA ORLEN w ofercie BZ WBK Leasing jest już dostępna.

Pojazdy napędzają rynek leasingu

Jak wskazują dane Związku Polskiego Leasingu cały sektor leasingowy od lat odnotowuje bardzo dobre wyniki w zakresie finansowania pojazdów. Rezultaty tylko za drugi kwartał 2017 r. są dobrym prognostykiem również na nadchodzące miesiące. W tym czasie wartość nowych kontraktów związanych z finansowaniem nowych pojazdów osobowych przekroczyła 11,6 mld zł.

– Zgodnie z naszymi przewidywaniami ten segment środków trwałych będzie w dalszym ciągu dominującym na rynku leasingu w Polsce w kolejnych latach. Głównym powodem takiego trendu będzie utrzymujący się rosnący udział firm w zakupach nowych samochodów, zarówno osobowych jak i ciężarowych. Uzupełnienie naszej oferty o usługę mFLOTA ORLEN to krok w kierunku zapewnienia firmom kompleksowego zakresu rozwiązań pomocnych w prowadzeniu biznesu podsumowuje Tomasz Sęba.

Źródło: BZ WBK