4Mobility powiększa flotę BMW oraz MINI w ofercie carsharing

4Mobility car sharing powiększa dotychczasową flotę o co najmniej 50 nowych samochodów BMW i MINI. Na terenie Warszawy działa obecnie 40 punktów, w których można wypożyczyć auto na minuty.

Car sharing –wynajem samochodu na minuty – odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej. Wszystko począwszy od rezerwacji aż po otwarcie i zamknięcie samochodu wykonujemy przy użyciu smartfona. Samochód można wypożyczyć nawet na 15 minut. Takie rozwiązania stosowane są z powodzeniem przez użytkowników prywatnych i biznesowych w całej Europie, gdzie z usług carsharingu korzysta już ponad 2, 1 mln osób. Według prognoz, w 2020 roku liczba użytkowników może wzrosnąć nawet do 15 milionów.

Współczesne miasta są doskonałym polem do testowania innowacji, a car sharing z pewnością jest jedną z nich i stał się ważnym elementem sieci transportu miejskiego. Przewiduje się, że w 2020 roku w Europie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów. To innowacyjne uzupełnienie systemu miejskiej mobilności może też znacząco poprawić jakość przemieszczania się oraz komfort życia mieszkańców aglomeracji.

Dzięki korzystaniu z usług car sharing uwalniane jest od 80 do 160 m2 miejsc parkingowych w centrum miasta . Dodatkowo, współdzielenie samochodów może również poprawić jakość powietrza w aglomeracjach – dzięki redukcji liczby prywatnych aut na ulicach emitowane jest od 7,6% do 36% mniej zanieczyszczeń.

Warszawskie punkty 4Mobility zlokalizowane są m.in. przy stacjach metra, obiektach handlowych, centrach biznesowych, na Dworcu Centralnym i Zachodnim czy Lotnisku Chopina.

Źródło: BMW