4Mobility i Audi uruchamia car sharing w Poznaniu

 

4Mobility i Audi nawiązały strategiczną współpracę, której efektem będzie uruchomienie usługi car sharing w Poznaniu oraz powiększenie floty 4Mobility o minimum 30 aut. Obecnie 4Mobility udostępnia samochody w ponad 40 lokalizacjach w Warszawie – między innymi przy ważnych węzłach komunikacyjnych oraz centrach handlowych i biznesowych. Wdrożenie usług car sharing w Poznaniu planowane jest w najbliższych miesiącach.

– „4Mobility nieustannie poszukuje nowych partnerów biznesowych, dzięki czemu spółka prowadzi intensywną ekspansję. Współpraca marki Audi z 4Mobility to dla nas zarówno zaszczyt, jak i motywacja do nieustannej pracy nad rozwojem firmy. Obecnie nasze wysiłki skoncentrowane są na rozbudowie floty aut oraz tworzeniu kolejnych punktów wynajmu – uruchamiamy usługę w miejscach, gdzie użytkownicy najbardziej potrzebują wygodnych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie poruszania się po mieście. Bazy 4Mobility zlokalizowane są w centrum miasta, przy stacjach metra, dworcach, lotnisku, a także centrach handlowych i biznesowych – teraz dzięki współpracy z Audi także mieszkańcy Poznania będą mieli łatwy dostęp do komfortowej alternatywy przemieszania się po mieście” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

– „Współpraca Audi z firmą świadczącą usługi car sharing, jaką jest 4Mobility, to element strategii, który ma za zadanie wyjście naprzeciw potrzebom nowoczesnego społeczeństwa. W dużych miastach nie każdy decyduje się na posiadanie auta, jednak często zachodzi potrzeba skorzystania z tej formy transportu – wtedy najlepszym rozwiązaniem pod względem finansowym oraz oszczędności czasu jest wypożyczenie współdzielonego auta na minuty. Audi – czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia firmy – dostrzega znaczny potencjał w takim sposobie poruszania się po metropoliach” – mówi Wojciech Usak, dyrektor marketingu Audi.

4Mobility to nowoczesne podejście do mobilności – samochód można wypożyczyć nawet na 15 minut, a wszystko – łącznie z otwarciem samochodu – odbywa się za pomocą aplikacji na smartfonie. Rejestracja i wykonanie rezerwacji zajmują kilka minut, a użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans.

Za pomocą aplikacji na smartfonie użytkownik wybiera bazę, z której chce odebrać auto, podaje szacunkowy czas trwania przejazdu oraz dystans, który planuje pokonać. Na tej podstawie szacowany jest przybliżony koszt wypożyczenia. Płatność realizowana jest po zakończeniu rezerwacji za pomocą systemu 4Mobility Płatności, obsługiwanym przez PayU, do którego należy podpiąć aktywną kartę płatniczą. Istotne z punktu widzenia użytkowników jest to, że samochodu nie trzeba zostawiać w tym samym miejscu, z którego go wypożyczono – zwrot samochodu jest możliwy w wybranej bazie 4Mobility.

Car sharing stał się ważnym elementem sieci transportu miejskiego. Przewiduje się, że w 2020 roku w Europie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów. To innowacyjne uzupełnienie systemu miejskiej mobilności może też znacząco poprawić jakość przemieszczania się oraz komfort życia mieszkańców aglomeracji. Dzięki korzystaniu z usług car sharing uwalniane jest od 80 do 160 m2 miejsc parkingowych w centrum miasta.