Wymiana opon jednak dozwolona. Policja nie może za to karać!

Ministerstwo Zdrowia wreszcie uznało wymianę opon zimowych na letnie w samochodach jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb. W tej sytuacji nie bójmy się zatem wizyt w serwisach oponiarskich, gdyż mandatu nie otrzymamy.

Kilka dni temu pisaliśmy o apelu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów do rządu o niekaranie kierowców za zmianę opon. Na skutek tej interwencji Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb.

Dla kierowców, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz dla tych objętych obowiązkową kwarantanną nie ma pośpiechu i mogą oni jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie. Warto jednak korzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusowi.

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować, by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii. Przy zastosowaniu się do nich, kierowcy będą mniej narażeni na zarażenie się w serwisie koronawirusem niż na kolizję lub wypadek drogowy jeżdżąc na niewłaściwych oponach.

(TSz)
Źródło: IBRM SAMAR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *