Radary nowej generacji już w rękach policji – oto co potrafi LaserCam 4 [film]

Na wyposażeniu policyjnej drogówki pojawiło się nowe oręże do walki z kierowcami przekraczającymi prędkość. W ręce policjantów w całej Polsce trafiło 400 nowoczesnych ręcznych radarów LaserCam 4 amerykańskiej firmy Kustom Signals. Laserowe urządzenie rejestruje nie tylko prędkość, ale także obraz. Dzięki temu mundurowi mogą uniknąć wątpliwości, co do precyzji wskazania urządzenia.

Zaletą urządzenia jest fakt, iż podczas pomiaru wykonywane jest zdjęcie z dokładnym wskazaniem mierzonego pojazdu, co eliminuje wątpliwości co do tego, który samochód był przedmiotem pomiaru w sytuacji, kiedy kilka pojazdów jedzie obok siebie. Dowód w postaci zdjęcia rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do prawidłowości i precyzji pomiaru. Urządzenie pozwala na zbliżenie i ustawienie ostrości na dany pojazd, a także utrzymanie optymalnego zapisu wideo w trakcie całego pomiaru. Taki dowód staje się niepodważalny, zwłaszcza w przypadku rozmowy przez telefon lub niezapiętych pasów.

Z urządzenia można bezprzewodowo wydrukować zdjęcie bezpośrednio po ich zarejestrowaniu. LaserCam 4 jest wyposażony w dotykowy i kolorowy ekran.

LaserCam 4 pozwala na jednoczesną obsługę wielu limitów prędkości. Umożliwia kontrolę i zapis wykroczeń pojazdów różnych klas z różnymi ograniczeniami prędkości w danym miejscu pomiarów, jak również pomiary obu kierunków ruchu nawet w przypadku różnych ograniczeń prędkości na każdym z nich. Z LaserCam 4 można korzystać również w nocy.

Źródło: KGP