Dochodzenie w sprawie autonomicznej jazdy Tesli

Amerykańska agencja federalna odpowiedzialna za bezpieczeństwo na drogach rozpoczyna oficjalne dochodzenie w sprawie autonomicznego systemu Autopilot Tesli.

Od 2018 roku doszło do 11 wypadków Tesli z udziałem pojazdów uprzywilejowanych. W niektórych przypadkach pojazdy Tesli uderzyły bezpośrednio w auta służb ratowniczych. Agencja jest przede wszystkim zaniepokojona widoczną niezdolnością samochodów Tesli do radzenia sobie z pojazdami stojącymi na drodze.

Dochodzenie National Highway Traffic Safety Administration obejmie 765 000 samochodów Modelu Y, Modelu X, Modelu S i Modelu 3 wyprodukowanych od 2014 roku. NHTSA zaznaczył, że rozpoczyna wstępne dochodzenie w sprawie „technologii i metod stosowanych do monitorowania, wspomagania i egzekwowania zaangażowania kierowcy” podczas korzystania z autopilota. Działanie tempomatu również będzie objęte kontrolą. Agencja podkreśla, że firma Tesla reklamowała funkcję „autopilot” i obiecała „pełną samodzielną jazdę” w swoich pojazdach.

Elon Musk rozwiązał swój zespół ds. public relations w październiku 2020 r. i nie można uzyskać od niego komentarza na ten temat.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *