Arval wyłonił ambasadora bezpiecznej jazdy

Bezszkodowa jazda przez cały rok oraz doskonała znajomość przepisów ruchu drogowego – takie warunki musiał spełnić zwycięzca konkursu organizowanego przez Arval Service Lease Polska, lidera rynku wynajmu długoterminowego z pełną obsługą. Najlepszy wynik w rywalizacji uzyskał Cezary Kamoda z Banku BNP Paribas. Na podium stanęli również Marcin Siekierski z firmy CEMEX i Dominik Jaguszewski, prowadzący własną działalność w branży informatycznej. Zwycięzcy, oprócz tytułu Ambasadora Bezpiecznej Jazdy Arval, otrzymają też atrakcyjne nagrody.

Blisko 1000 osób podjęło trwające cały rok wyzwanie Arval, w którym o wygranej decydowała bezszkodowa jazda oraz aktywny udział w quizach na temat przepisów ruchu drogowego.

Udział w konkursie wymagał naprawdę odpowiedzialnej jazdy i dużej wytrwałości w rozwiązywaniu zadań. Może o tym świadczyć fakt, że wszystkie trzy quizy wypełniła tylko 1/3 zgłoszonych na starcie uczestników. Tym bardziej serdecznie gratuluję laureatom, którzy mogą stanowić wzór dla wszystkich kierowców – mówi Robert Antczak, Dyrektor Generalny Arval Service Lease Polska. – Jednym z celów, jakie wyznacza nasza strategia Arval Beyond, jest zmniejszenie liczby wypadków w wynajmowanej flocie o 10% do 2025 roku. Bardzo się cieszę, że konkurs Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval cieszy się takim powodzeniem, bo świadczy to o odpowiedzialnej postawie kierowców, którzy korzystają z naszej floty – dodaje. 

O tytuł Ambasadora Bezpiecznej Jazdy mogli walczyć kierowcy samochodów wynajmowanych przez Arval, których pojazd nie został uszkodzony przez 12 miesięcy, a przy tym w tym okresie nie spowodowali oni żadnego zdarzenia drogowego, nie byli karani mandatem, ani nie uszkodzili auta osoby trzeciej. O zwycięstwie w konkursie zadecydowały wyniki osiągnięte przez uczestników w trzech quizach. Ważne były zarówno poprawne odpowiedzi na pytania z zakresu bezpieczeństwa na drodze, jak i szybkość ich udzielania.

Zwycięzca – Cezary Kamoda – uzyskał w quizach 14/15 punktów, odpowiadając na pytania szybciej niż jego konkurenci. Arval nagrodził także laureatów 2. i 3. miejsca – Marcina Siekierskiego z firmy CEMEX oraz Dominika Jaguszewskiego. Nagrodami były pamiątkowe statuetki oraz vouchery wielofunkcyjne o wartościach: 5000 zł, 2000 zł i 1000 zł.

W części teoretycznej konkursu uczestnicy radzili sobie zazwyczaj dobrze, choć zdarzały się tematy, które przysporzyły uczestnikom więcej trudności. Najbardziej podchwytliwe okazało się pytanie o obowiązkowe wyposażenie samochodu. Dwie prawidłowe odpowiedzi: gaśnica i trójkąt bezpieczeństwa – wskazywała zaledwie co trzecia osoba biorąca udział w teście.

Działania edukacyjne, które promują bezpieczeństwo na drodze są bardzo ważne, ale największą motywacją do jazdy zgodnej z przepisami powinna być troska o zdrowie – własne i innych uczestników ruchu drogowego – mówi Cezary Kamoda, Bank BNP Paribas. – Na jezdni nigdy nie jesteśmy sami, dlatego odrzucam tezę, że wystarczy być dobrym kierowcą, by jeździć bezpiecznie. Do wysokich umiejętności trzeba dołożyć umiejętność przewidywania i tak staromodny slogan jak „zasadę ograniczonego zaufania”. Warto też regularnie przypominać sobie zasady ruchu drogowego, szczególnie te rzadziej stosowane – przydają się i na drodze, i w quizach – dodaje zwycięzca konkursu.

Bank BNP Paribas to nie tylko spółka należąca do tej samej grupy co Arval, ale również jeden z najważniejszych klientów firmy. Obecnie Arval obsługuje flotę banku liczącą 1464 pojazdy.

W kwestii podnoszenia bezpieczeństwa jazdy, zawsze jest pole do poprawy lub utrwalania dobrych nawyków poprzez praktykę. Dlatego staramy się wspierać naszych pracowników w podnoszeniu ich umiejętności „za kółkiem”, również z udziałem ekspertów. Osoby korzystające ze służbowych samochodów mają możliwość szkolenia się w ramach Arval Driving Academy. W 2019 roku zdecydowało się na to 200 osób – mówi Marek Andruchów, dyrektor Biura Administracji w Banku BNP Paribas.

Jazda samochodem od dzieciństwa była dla mnie pasją. Gdy 20 lat temu wyrobiłem prawo jazdy świat czterech kółek stanął przede mną otworem. Dziś po dwóch dekadach oraz setkach tysięcy przejechanych kilometrów dalej odczuwam dużą satysfakcję prowadząc samochód – mówi Marcin Siekierski z firmy CEMEX. – Jednak sama przyjemność podróży nie może nam przesłaniać ogromnej odpowiedzialności jaką bierze na siebie każdy uczestnik ruchu drogowego. Aby być dobrym kierowcą musimy zwracać uwagę nie tylko na to jak my sami prowadzimy pojazdy, ale również na to co w danym momencie robią inni. Takie postępowanie pozwoliło mi zostać laureatem konkursu organizowanego przez Arval. Dodatkowo dzięki niemu poprawiłem technikę jazdy oraz pogłębiłem wiedzę i znajomość przepisów, które jak wiemy cały czas „żyją” i ulegają zmianom. W CEMEX bezpieczeństwo jest priorytetem, a to również powinno się przekładać na bezszkodową jazdę. Gratuluję pozostałym laureatom, a wszystkim kierowcom życzę bezpiecznej jazdy – dodaje.

Bardzo podobała mi się formuła konkursu – zachęcająca do uważnej jazdy i utrwalania wiedzy teoretycznej. Uświadamianie i edukacja kierowców to klucz do zwiększania bezpieczeństwa na drogach. Cieszę się, że większość pytań nie sprawiało mi dużej trudności. Staram się być na bieżąco z przepisami ruchu drogowego i to zaprocentowało – powiedział Dominik Jaguszewski.

Już trwają przygotowania do trzeciej edycji konkursu Ambasador Bezpiecznej Jazdy Arval, która wystartuje w tym roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *