Arval Driving Academy szkoli kierowców online

W dobie pandemii COVID-19 i zaostrzonych polityk bezpieczeństwa w firmach, Arval Service Lease Polska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza e-szkolenia z bezpiecznej jazdy. Są one przeznaczone dla przedsiębiorstw, dla których temat bezpieczeństwa jest bardzo ważny, ale ze względu na obecną sytuację nie chcą one wysyłać kierowców na kursy stacjonarne. Zdalne prelekcje w ramach programu Arval Driving Academy przeprowadzą instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara.

Lider rynku wynajmu długoterminowego pojazdów, Arval Service Lease Polska z grupy BNP Paribas, jako pierwsza firma z branży car fleet management w Polsce oferuje klientom kurs doskonalenia techniki jazdy w formie e-szkolenia.

Zapytania o zdalną formułę szkoleń w ramach Arval Driving Academy napływają do nas nawet od bardzo dużych przedsiębiorstw, zainteresowanych zakupem kursów dla swoich kierowców. Oczywiście formuła online nie zastąpi dotychczasowej stacjonarnej wersji, która przez cały czas jest dostępna. To dodatkowe rozwiązanie wprowadzamy ze względu na pandemię i obostrzenia, które w wielu firmach wciąż nie pozwalają na stacjonarny udział kierowców w kursie – mówi Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska.

Choć nic nie zastąpi szkolenia praktycznego, mamy wiele sposobów na przekazanie wiedzy o bezpiecznej jeździe także w sposób zdalny. Podczas szkoleń online omawiamy podstawowe elementy zasad ruchu drogowego oraz jazdy defensywnej. Wszelkie techniki i potencjalne błędy pokazujemy na filmach. Przygotowaliśmy też serię grafik, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak prawa fizyki wpływają na pojazd podczas jazdy. Nasi kursanci mają możliwość czynnego uczestnictwa i zadawania pytań na bieżąco – mówi Krzysztof Wicentowicz, instruktor z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara.

E-szkolenia Arval Driving Academy realizowane są za pośrednictwem popularnych platform do telekonferencji, takich jak Zoom czy Microsoft Teams. Pojedyncze szkolenie składa się z dwóch modułów, po 90 minut każdy, a optymalna liczba uczestników wynosi 15 osób. Klienci Arval mogą obecnie wybierać spośród modułów tematycznych, takich jak: Safety, Defensive czy Eco Driving

Szkolenia w ramach Arval Driving Academy dostępne są dla firm korzystających z wynajmu długoterminowego w Arval.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *