16. edycja Moto Safety Day

Już 31 lipca w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej odbędzie się kolejna – 16. edycja Moto Safety Day. Potrzeba ciągłej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy przejazdach kolejowo-drogowych, partnerstwa na drodze, dbałości o środowisko naturalne w aspekcie zmieniającego się klimatu oraz zrównoważona mobilność to podstawowe założenia tegorocznego wydarzenia.

Poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce nadal pozostaje niezadowalający. Szybka jazda, stan techniczny pojazdu i drogi, jazda w stanie nietrzeźwym i roztargnienie to główne przyczyny wypadków drogowych. – To nasza wspólna odpowiedzialność, by ograniczać liczbę zdarzeń drogowych. Partnerskie zachowania na drodze, szczególna ostrożność w stosunku do pieszych oraz jednośladów i stosowanie się do zasad ruchu drogowego mogą znacznie zmniejszyć liczbę wypadków i kolizji. Wchodzimy w nową dekadę z nowym Narodowym Programem Bezpieczeństwa Drogowego 2021-2030 – to zobowiązuje – mówi Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – Podczas wydarzenia będziemy także podkreślać rolę elektromobilności w kierunku dbałości o czyste powietrze oraz redukcję hałasu – dodaje.

Partnerami Głównymi są Bank BNP Paribas, Energa z Grupy ORLEN i Grupa LOTOS.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dla uczestników w każdej grupie wiekowej przygotowano sporą dawkę edukacji, muzyki, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

W programie od godz. 11.00 znalazły się m.in. Strefa Programu „Mistrzowie w drodze”, rajdówka Kajetana Kajetanowicza, najnowszy symulator jazdy 9D, pokazy obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, badanie czasu reakcji kierowców, instruktaże montażu fotelików i poprawnego zapinania pasów, tor jazdy dla dzieci, kącik z wieloma atrakcjami, symulacja wypadku – pokaz ratownictwa drogowego, miasteczko kolejowo-drogowe, mini auta elektryczne dla dzieci, samochody elektryczne VW ID.3 oraz VW ID4, motocykle i skutery. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będzie edukował w miasteczku ruchu drogowego, zaś ratownicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto będą szkolić z udzielania pierwszej pomocy. Ponadto na uczestników będą czekały ekowarsztaty, wakacyjne tatuaże, aromatyczna kawa, lody rzemieślnicze i food trucki. To także doskonała okazja do rozmów z ekspertami, którzy będą do dyspozycji uczestników. O godz. 19.00 odbędzie się koncert bluesowy – Frazier&Nowak. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak, a partnerem wydarzenia jest Miasto Gdynia i Fundacja Grupy PKP.

Więcej informacji:

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *