16. edycja Moto Safety Day – Święto motoryzacji w Gdyni!

Program „Mistrzowie w drodze”, symulatory dachowania i 9D, tory jazdy dla dzieci, eko warsztaty, miasteczko kolejowe, badanie czasu reakcji kierowców, rajdówka Kajetana Kajetanowicza, auta elektryczne dla dzieci i dorosłych, instruktaże montażu fotelików, nauka udzielania pierwszej pomocy – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników w minioną sobotę, 31 lipca w Gdyni, na parkingu przy Polance Redłowskiej. A wszystko po to, by na drogach było bezpieczniej.

Najważniejszą zasadą, którą podkreślano podczas wydarzenia to partnerstwo i wzajemny szacunek na drodze. To podstawa naszego bezpieczeństwa. Ograniczanie liczby zdarzeń drogowych jest zatem odpowiedzialnością, która spoczywa na nas wszystkich. Codziennie przyjmujemy różne role w ruchu drogowym – jesteśmy pieszymi, kierowcami, rowerzystami. Naszym obowiązkiem jest dostosowanie jazdy do obowiązujących zasad ruchu drogowego, warunków panujących na drodze, do ostrożności i zwracania uwagi na innych.

Wydarzenie było skierowane do wszystkich grup wiekowych i każdy z uczestników miał możliwość wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa drogowego oraz elektromobilności poprzez udział w licznych aktywnościach, pokazach i rozmowach z ekspertami. Wydarzenie poprowadził Kuba Bielak, dziennikarz motoryzacyjny.

Partnerami Głównymi 16.edycji Bank BNP Paribas, Energa z Grupy ORLEN i Grupa LOTOS.

16.edycja Moto Safety Day spotkała się, jak co roku z ogromnym zainteresowaniem. Cieszymy się, że tak wiele firm i instytucji zaangażowało się w nasz projekt. Bardzo dziękujemy! Potrzeba edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego jest procesem ciągłym, do tych tematów trzeba ciągle powracać. Tylko ta droga może być kluczem do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych – podsumowała 16. edycję Elżbieta Koncka, prezes Link PR, organizator i pomysłodawca wydarzenia.

W programie wydarzenia znalazło się wiele elementów, które miały na celu kształtowanie pozytywnych postaw na drodze, m.in. Strefa Programu „Mistrzowie w drodze”, rajdówka Kajetana Kajetanowicza, najnowszy symulator jazdy 9D, pokazy obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, badanie czasu reakcji kierowców, instruktaże montażu fotelików i poprawnego zapinania pasów, tor jazdy dla dzieci, kącik z wieloma atrakcjami, miasteczko kolejowo-drogowe, mini auta elektryczne dla dzieci, samochody elektryczne VW ID.3 oraz VW ID4, motocykle i skutery.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku edukował w miasteczku ruchu drogowego, zaś ratownicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto szkolili z udzielania pierwszej pomocy. Ważnym elementem wydarzenia była symulacja akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu i motocykla, z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych z udziałem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, karetki pogotowia z Igielski Ochrona i motocykla z MS-MOT. Oprawę merytoryczną pokazu zapewnili Komisarz Joanna Skrent i Piotr Kochnowicz.

Ponadto uczestnicy wzięli udział w wielu konkursach dotyczących bezpieczeństwa drogowego

i poszanowania środowiska naturalnego. Najmłodsi sadzili ekologiczne rośliny, uczestniczyli w eko warsztatach, korzystali z jazdy elektrycznymi samochodzikami. Dorośli mieli okazję zdobyć m.in. vouchery na doskonalenie techniki jazdy samochodem i motocyklem. O godz. 19.00 odbył się koncert bluesowy – Frazier&Nowak.

Partnerem wydarzenia było Miasto Gdynia i Fundacja Grupy PKP.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *