15. edycja Moto Safety Day w Gdyni

Kształtowanie odpowiednich postaw na drodze, elektromobilność, symulatory zwiększające świadomość w zakresie bezpieczeństwa, liczne gry edukacyjne, tory przeszkód, pokazy i konkursy – to tylko niektóre z aspektów i atrakcji imprezy, która odbyła się w Gdyni. Pora na małe podsumowanie 15. edycji Moto Safety Day, którego patronem medialnym była nasza redakcja.

Jak co roku, teren wydarzenia podzielono na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i elektromobilnością. W strefie Partnera Głównego Banku BNP Paribas zorganizowano liczne atrakcje dla dzieci, w tym całodniową jazdę elektrycznymi samochodzikami dla dzieci. W strefie Grupy LOTOS do dyspozycji byli eksperci LOTOS Niebieski Szlak oraz „Mistrzowie w pasach”. Zaprezentowano także auto ikonę – Subaru Imprezę STI R4, którym Kajetan Kajetanowicz zdobył 3 z 4 tytułów Mistrza Polski w rajdach samochodowych. Atrakcją tej strefy był także specjalny symulator dachowania. Istotnym elementem była także prezentacja zaawansowanych systemów w samochodach marki Volkswagen oraz elektrycznych modeli e-up i BMW i3. Ratownicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratownicy z Pomorskiego WOPR uczyli jak udzielać pierwszej pomocy, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzyli miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych. Rodzice mogli zyskać cenną wiedzę od ekspertów Avionaut jak dostosować fotelik samochodowy do wieku i wagi dziecka oraz jak go bezpiecznie montować w samochodzie.

Wśród wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami znalazły się konkursy Partnerów oraz konkurs Moto Safety Day na najlepsze prace najmłodszych – z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz poszanowania środowiska naturalnego. Natomiast 15. edycję Moto Safety Day zakończył koncert Hiszpana Moisesa Bethencourt i Bartłomieja Hudźca.

Partnerami Głównymi Moto Safety Day 2020 byli: Bank BNP Paribas, Energa Grupa ORLEN i Grupa LOTOS. Partnerem wydarzenia było Miasto Gdynia, a nad zabezpieczeniem warunków sanitarnych czuwała firma DanLab.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *