Rok Cup Poland rozpoczyna sezon w Słomczynie

Pandemia koronawirusa mocno przemodelowała także i tegoroczny kalendarz w sportach motorowych. Problemy z organizacja zawodów nie ominęły również najstarszej i najliczniej obsadzonej kartingowej serii w naszym kraju – Rok Cup Poland.

Pod odwołaniu dwóch rund w Toruniu (kwiecień i maj), promotor Roka w Polsce, Andrzej Ościk, w porozumieniu z Polskim Związkiem Motorowym postanowił przenieść zawody na ostatni weekend sierpnia, z tym że wtedy w Grodzie Kopernika zostanie rozegrana podwójna runda. W tej sytuacji to na Autodromie Słomczyn Rokersi zainaugurują rywalizację w tegorocznym sezonie. Nie znaczy to oczywiście, że do tej pory zawodnicy mieli kaski zawieszone na kołku, bo wielu z nich ścigało się w ubiegły weekend podczas mistrzostw Polski w Poznaniu, a niektórzy mają też za sobą starty za granicą.

Odświeżony i stale modernizowany Autodrom Słomczyn będzie areną rywalizacji o pierwsze punkty w tegorocznym sezonie punkty w pięciu kategoriach Roka: Baby, Mini, Junior, Senior i Shifter. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o 10.20 od oficjalnego treningu, którego wyniki zadecydują o ustawieniach na starcie wyścigów finałowych. Pierwsza ich seria zostanie rozegrana w godz. 11.55 – 13.28, natomiast druga od 14.15 do 15.30. Wyścigi eliminacyjne w klasie Mini Rok, wprowadzone z powodu spodziewanej dużej frekwencji przekraczającej pojemność toru, czyli 34 zawodników, zaplanowano o 11.40 (grupy A i B), 14.00 (A,C) i 15.30 (B,C). W niedzielę zawodnicy tej kategorii wystartują w repesażu (10.20), a o 10.35 ruszy trzecia seria wyścigów finałowych i potrwa do 12.25. Po raz czwarty i ostatni w czasie tej rundy, kartingowcy będą się ścigać od 13.00 do 14.30. Na godzinę 15.00 zaplanowano ogłoszone wyników oficjalnych, a o 15.20 odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *