Robert Czarnecki w SuperCars Light

W najbliższą niedzielę na Autodromie Słomczyn koło Grójca obędzie się pierwsza runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Weźmie w niej udział m.in. jeden z czołowych zawodników w tej dyscyplinie w naszym kraju – Robert Czarnecki, który wystartuje w nowej kategorii SuperCars Light.

Zawody zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, choćby ze względu na wysoką frekwencję. Swój start w Słomczynie zapowiedziało aż 111 zawodników, w tym 12 w nowo powstałej klasie SuperCars Light.

– Nowy sezon, nowa klasa, właściwie na nowo zbudowany Mitsubishi Lancer z mniejszym turbo i rajdową zwężką 33 mm. To oznacza zupełnie inną jazdę i konieczność dużo większego poszanowania prędkości, bo w tym przypadku nie będzie zapasu mocy. Pod względem osiągów auta w tej kategorii powinny być zbliżone do siebie, więc bardziej liczyć się będą umiejętności kierowcy. Zapowiada się bardzo fajna klasa, bardziej „budżetowa”, z mniejszą liczbą awarii, a to oznacza wyrównaną i ciekawą rywalizację. W gronie 12 zgłoszonych zawodników jest wiele nowych twarzy, więc emocji z pewnością nie zabraknie. Uważam, że jestem bardzo dobrze przygotowany, podobnie jak moje auto, ale w weekend będzie okazja do weryfikacji moich odczuć. Jestem jednak pozytywnie nastawiony, bo dawno nie jeździłem tak dobrze przygotowanym autem, za co bardzo dziękuję firmie Pro Racing! Podziękowania należą się także moim sponsorom i partnerom – firmom: Silvak, Teng Tools, ProRacing i Komputery do Gier.

Pierwszą rundę Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross rozpoczną sobotnie treningi w poszczególnych klasach (godz. 9:15–10:00), po których odbędą się biegi kwalifikacyjne (10:45– 17:10). W niedzielę zaplanowano treningi (8:50– 9:30), biegi kwalifikacyjne (9:45–11:25) oraz biegi półfinałowe (12:45– 14:00). Zwycięzców imprezy poznamy po finałach, które rozpoczną się o godzinie 15:00.