Michał Streer i Jakub Wróbel triumfatorami kolejnej rundy Tarmac Masters

Załoga Michał Streer i Jakub Wróbel wygrała zarówno w swojej klasie, jak i w klasyfikacji generalnej TEC2000 Rally. Triumfatorzy drugiej rundy Tarmac Masters wygrali 5, ale najszybciej pokonali wszystkie 6 odcinków specjalnych!

Załodze przytrafił się jedynie mały błąd na OS nr 1, który spowodował nałożenie przez sędziów 5-sekundowej kary za potrącenie szykany. „Jadąc na drugą rundę Tarmac Masters, byłem dobrej myśli, ponieważ miałem sprawdzony samochód, super opony i doświadczonego pilota. Wiedziałem, że jeśli ja nie popełnię błędów, to jest duża szansa na zwycięstwo w rajdzie. Bardzo szybkie odcinki i sucha nawierzchnia powodowały, że prędkości były ogromne. Gdyby nie potrącenie szykany na pierwszym odcinku, wygralibyśmy wszystkie odcinki rajdu. Na metę wjechaliśmy z dużą przewagą. Jestem bardzo szczęśliwy, bo pierwszy raz wygrałem samochodem z napędem na przednią oś klasyfikację generalną rajdu” – mówił na mecie Michał Streer.

Na prawym fotelu zasiadł tym razem Jakub Wróbel, bardzo doświadczony pilot rajdowy, który kilka dni wcześniej wrócił z Rally Islas Canarias. Warto dodać, że za wygranie odcinka nr 5 (Pogwizdów), przyznane były dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej sezonu. Podczas poprzedniej edycji Tarmac Masters – Rajdu Tech-Mol Nowa Ruda, załoga Michał Streera i Karolina Szulęcka-Streer również wygrała Power Stage.

Podczas obu rajdów załoga jechała Peugeotem 208 Rally4, przygotowanym przez RallyLab na oponach rajdowych Pirelli P0 (na średniej mieszance). Jednak tym razem rajdówka miała delikatnie zmienione barwy w stosunku do poprzednich startów, chociaż wciąż dominował pomarańczowy kolor marki ITEO software house z Katowic.

Kolejne starty Michał Streera, który na co dzień prowadzi szkolenia sportowej jazdy wyścigowej i rajdowej, zależy od budżetu i sponsorów. A więcej na temat tego utalentowanego kierowcy można przeczytać na stronie www.streer.pl

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *