Hołowczyc i Kurzeja najszybsi na poligonie w Drawsku

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję nie dał szans rywalom i zdominował pierwszą rundę Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie odbył się na terenie poligonu wojskowego, na którym rozgrywane są także odcinki m.in. podczas Baja Poland.

Co warte podkreślenia, Hołowczyc i Kurzeja startowali treningowym BMW X3 CC, którym olsztynianin zwyciężył w arcytrudnym Silk Way Rally, tyle że w 2011 roku! Mimo to jedyny Polak, który w kategorii samochodów stanął na podium słynnego Rajdu Dakar, był najszybszy w obydwu przejazdach 145-kilometrowego odcinka specjalnego, wyprzedzając czesko-słowacką załogę Miroslava Zapletala i Marka Sýkorę w Fordzie F-150 Evo oraz Michała i Julitę Małuszyńskich w Mini John Cooper Works Rally. Mariusz Wiatr i Rafał Marton wygrali grupę TH, w T4 triumfowali Csaba Miklós i Nikolett Szőke, w T2 – Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter, w 3 – Annett Fischer i Lisa Crampton, w Open Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel, natomiast w Pucharze Dacii Duster najszybsi byli Maciej Grabowski i Adam Binięda. Najlepszym zespołem producenckim podczas Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie został zespół Toyota Team Classic, a w klasyfikacji sponsorskiej zwyciężył NAC Rally Team. W Pucharze Dacia Duster Motrio Cup zwyciężył Maciej Grabowski i Adam Binięda, natomiast Puchar Polarisa przypadł Białkowskiemu i Dariuszowi Baśkiewiczowi.

– „Udało nam się utrzymać dobrą prędkość i przewagę, którą uzyskaliśmy podczas pierwszego przejazdu odcinka na poligonie w Drawsku Pomorskim. W naszym przypadku wszystko poszło zgodnie z planem, ale bardzo dobrze pojechał także Michał Małuszyński, który stoczył ciężki bój z Miroslavem Zapletalem. Cieszymy się więc także z naszego zespołowego wyniku – pierwszego i trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej” – powiedział Hołowczyc.

– „Nasze tempo było bardzo dobre i śmiem twierdzić, że był to nasz najlepszy występ. Mam nadzieję, że będzie to dla nas bardzo dobry sezon. Mamy coraz większy team i podczas tego rajdu 2 samochody stanęły na podium klasyfikacji generalnej. To niewątpliwy sukces zespołu Wysokiej Grzędy. Z niecierpliwością i dużymi nadziejami czekamy na kolejne występy” – podsumował swój start Michał Małuszyński.

Tomasz Szmandra
Zdjęcia: Fundajca Baja Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *