Najnowsze e-wydanie Menadżera Floty dostępne online!

Wywiad z Wojciechem Mieczkowskim, dyrektorem generalnym General Motors Poland, Raport EkoFlota, czyli kompendium wiedzy o rynku pojazdów ekologicznych i relacja z Hannover Messe 2017, gdzie brylowała polska delegacja – to jedne z głównych tematów najnowszego ewydania magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”. Po raz pierwszy prezentujemy Państwu magazyn z podwójną okładką. Partnerem wydania jest General Motors Poland, a tradycyjnie w przypadku wydania online przygotowaliśmy treści, których nie znajdziecie w papierowym wydaniu naszego magazynu!

Raport EkoFlota

„Menadżer Floty: Forum Biznesowe” to organizator II Międzynarodowych Targów EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność, które odbędą się w dniach 6-7 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. W związku ze zbliżającym się wydarzeniem prezentujemy Państwu kompendium wiedzy na temat branży pojazdów ekologicznych.

Raport EkoFlota otwieramy relacją z testu Mitsubishi Outlandera PHEV na dystansie 13 000 km. Jak na co dzień użytkuje się SUV-a z wtyczką? Ile wynoszą koszty paliwa i prądu? Jaka jest różnica w ratach leasingowych w stosunku do porównywalnego auta spalinowego? O tym wszystkim w tekście.

Poza Mitsubishi, piszemy też szerzej o innych samochodach ekologicznych: modelach Hyundai IONIQ oraz Volkswagen Passat GTE.

W Raporcie EkoFlota publikujemy m.in. przegląd rynku samochodów elektrycznych w Polsce oraz artykuł o tym, jak wybrać auto niskoemisyjne. Radzimy, co zrobić i z jakiej pomocy skorzystać, aby jeździć bardziej oszczędnie oraz jak rozliczyć auto elektryczne w firmie.

Zastanawiamy się też, czy samochody ekologiczne to rodzący się trend, czy krótkotrwała moda oraz która koncepcja napędu elektrycznego zwycięży. Piszemy również o elektrycznych jednośladach.

W Raporcie EkoFlota publikujemy ponadto rozprawę prof. Adama Prokopowicza, Prezydenta Instytutu Globalnych Innowacji, Ekonomii i Logistyki, pt. „Walka o mądre i inteligentne miasta”.

Partnerem Raportu EkoFlota jest MMC Car Poland (Generalny Dystrybutor Mitsubishi Motors w Polsce).

Wywiady

Z Wojciechem Mieczkowskim, dyrektorem generalnym General Motors Poland, dyskutowaliśmy o obecnych sukcesach marki Opel, nowej gamie modelowej i przyszłości firmy pod skrzydłami koncernu PSA.

Z prezesem zarządu firmy Sixt Polska Łukaszem Żurkiem rozmawialiśmy m.in. o tym, czy samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji, co skłoniłoby firmy do przesiadki na auta ekologiczne i o tym, jak będzie się zmieniać szeroko pojęty transport.

Rozmawialiśmy również z Adamem Hłondem, współwłaścicielem i członkiem zarządu firmy Rawicom, która od ponad 10 lat specjalizuje się w budowie i wdrażaniu rozwiązań umożliwiających korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Przemysław Szatkowski, prezes i dyrektor generalny wrocławskiego Haston City Hotelu, opowiedział nam o samochodowym wystroju obiektu i jego przystosowaniu do wydarzeń motoryzacyjnych, zamiłowaniu do motoryzacji oraz współpracy z importerami auta osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Hannover Messe 2017 – relacja

Skala targów przemysłowych Hannover Messe jest ogromna i trudno znaleźć inne wydarzenie wystawiennicze o takim rozmachu. W Niemczech swoją ofertę przedstawiło w tym roku ok. 6,5 tys. wystawców z 70 krajów, a liczba zwiedzających wyniosła ok. 225 tys. W tym roku impreza miała wymiar szczególny, ze względu na uczestnictwo w niej Polski jako kraju partnerskiego. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji, w której opisujemy najważniejsze wydarzenia, w tym te z udział premier Beaty i wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Opinie

Tomasz Gorazdowski podsumowuje trzymiesięczną wyprawę po Azji-Południowowschodniej w specjalnej relacji dla magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”, skupiając się na kulturze jazdy w odwiedzonych krajach.

Adam Kornacki pisze o super samochodach, którymi można z powodzeniem jeździć codziennie, a z ich zakupem nie wiąże się gniew małżonki. Tomasz Kuchar zwraca uwagę na niski poziom szkolenia polskich kierowców i sposobach na to, jak go podwyższyć. Rafał Jemielita opisuje swoje wnioski z podróży po Polsce i zwraca uwagę na specyfikę poszczególnych miast i regionów.

Za kierownicą

W dziale poświęconym motoryzacji piszemy o modelach Opel Insignia, Fiat Tipo w wersji LPG, Škoda Rapid po liftingu i Toyota Yaris.

Ponadto w magazynie:

– adwokat Bartłomiej Ogonowski opisuje, czym naprawdę jest akcyza;
– auto elektryczne korzystne podatkowo – o zmianach w przepisach związanych z ustawą o elektromobilności pisze Witold Chmarzyński, radca prawny i wspólnik w CC Law Cieślikowski/Chmarzyński;
– elektryczna rewolucja, czyli elektryczne Nissany LEAF we flocie Electric Taxi;
– międzynarodowa strategia oszczędzania – Thilo von Ulmenstein partner zarządzający, fleetcompetence Group, o sposobach na zmniejszenie kosztów w przypadku międzynarodowej floty;
– dr Mirosława Leopold o tym, czym jest stres i jak z niego korzystać;
– Shell Eco-Marathon 2017;
– Gabriela Kozan z e-petrol.pl o stacjach przyszłości;
– test wideorejestratora SMARTGPS DVR-901.

Wzbogacona treść e-wydania

W najnowszym, majowym e-wydaniu Menadżera Floty znajdziecie rozszerzone wersje naszych artykułów, z większą liczbą multimediów. W tym numerze prezentujemy dodatkowo między innymi rozszerzoną wersję Raportu EkoFlota, w tum pełny, kilkunastostronicowy artykuł prof. Adama Prokopowicza o inteligentnych miastach. W rozbudowanej sekcji Za kierownicą opisujemy modele” Audi A4 Allroad, BMW Serii 5, Ford Kuga, Honda Civic, Jeep Wrangler, MINI Countryman, Mitsubishi ASX, Seat Leon, Mercedes-Benz Sprinter oraz Volvo V60.

Zapraszamy do odwiedzenia i czytania interaktywnej wersji magazynu Menadżer Floty na komputerach i wszelkich urządzeniach mobilnych pod adresem: www.ewydanie.menadzerfloty.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *