Zmiany personalne w fabrykach Volkswagen Poznań

Stefanie Hegels, dotychczasowa dyrektorka zakładu Volkswagena we Wrześni, od 1 lipca zostanie prezeską zarządu spółki Volkswagen Poznań. Zastąpi na tym stanowisku Dietmara Mnicha, obecnego prezesa i dyrektora fabryk w Poznaniu i Swarzędzu.

Po objęciu stanowiska prezeski Volkswagen Poznań, Stefanie Hegels zostanie członkiem trzyosobowego zarządu w pełni złożonego z kobiet, co jest ewenementem zarówno w przemyśle motoryzacyjnym, jak i w historii koncernu Volkswagen. Obok Hegels, w zarządzie spółki zasiadają Jolanta Musielak – odpowiedzialna za dział personalny i organizacji oraz Agnieszka Olenderek – kierująca pionem finansów, zakupów i IT.

Volkswagen Poznań to firma z 30-letnią tradycją. Dla mnie objęcie kierownictwa wiąże się z jednej strony z dumą, a jednocześnie z wielką odpowiedzialnością za przyszłość zakładu, za nasz zaangażowany zespół, za rozwój firmy” mówi Stefanie Hegels. „W branży motoryzacyjnej zachodzą wielkie zmiany. Konsekwentnie zmierzamy w kierunku elektromobilności, w kierunku produkcji bezemisyjnej i pojazdów autonomicznych. Naszą troską i celem dla całego zarządu jest sprawne przeprowadzenie firmy i jej pracowników przez te zmiany, zabezpieczenie miejsc pracy i zapewnienie konkurencyjności naszych zakładów. Jestem pewna, że wszyscy razem z powodzeniem ukształtujemy kolejny rozdział historii Volkswagen Poznań.”

Stefanie Hegels obejmie także po Dietmarze Mnichy kierownictwo zakładów VW w Poznaniu i Swarzędzu. Jednocześnie 1 lipca bieżącego roku nowym dyrektorem zakładu produkcyjnego we Wrześni zostanie Thomas Kreuzinger-Janik, kierujący dotychczas odlewnią VWP w Poznaniu, natomiast nowym dyrektorem odlewni zostanie Robert Wielgoss.

Dotychczasowy prezes i dyrektor poznańskiego i swarzędzkiego zakładu Dietmar Mnich, po 10 latach pracy w Volkswagen Poznań (najpierw jako dyrektor zakładu w Poznaniu i Swarzędzu, a od 2020 roku także jako prezes zarządu) kończy swoją pracę w VWP. Po powrocie do Niemiec Dietmar Mnich będzie pracował w centrali marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze, zanim w połowie 2024 roku przejdzie na emeryturę.

Żyjemy w bardzo ciekawych i dynamicznych czasach. Cieszę się, że to właśnie Stefanie Hegels, która ugruntowała mocną pozycję zakładu VWP we Wrześni, zostanie nowym prezesem zarządu Volkswagen Poznań, i że wraz z Agnieszką Olenderek i Jolantą Musielak będzie dalej z powodzeniem kierować firmą. Jestem przekonany, że przekazuję jej firmę w dobrej kondycji i że pod jej kierownictwem będzie się ona nadal bardzo dobrze rozwijać” powiedział Dietmar Mnich.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *