X Akademia Energii rusza 16 października

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, skupiającym najambitniejszych studentów, chcących rozwijać się na rynku energetycznym.

Spośród setek zgłoszeń, wyłoniono 30 osób, które wezmą udział w dwumiesięcznych warsztatach, szkoleniach i wykładach, związanych z branżą energetyczną, a także otrzymają tytuł Alumna Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i innowacyjność, edukacyjna, a także rozwój osobisty.

Dekada zmian

Motywem przewodnim dziesiątej, jubileuszowej edycji Akademii Energii będzie „Dekada zmian”. Jubileusz programu, a także zakończenie poprzedniej dekady to dobry moment nie tylko na podsumowanie ostatnich lat, ale także spojrzenie w przyszłość i zastanowienie się nad wyzwaniami kolejnego dziesięciolecia. Zajęcia prowadzone przez ekspertów firm partnerskich związane będą z takimi zagadnieniami jak innowacje w energetyce, efektywność energetyczna czy zrównoważony rozwój energetyki.

Jesteśmy u progu zmian funkcjonowania całego systemu energetycznego. Najbliższa dekada, o której będziemy mówić uczestnikom Akademii Energii, będzie decydująca dla przyszłego kształtu rynku energii w Polsce i całej Europie. Polenergia bierze aktywny udział w rozwoju energetyki odnawialnej rozwijając projekty w obszarze morskiej i lądowej energetyki wiatrowej oraz fotowoltaiki. Spółki z Grupy dostarczają czystą, zieloną energię oraz tworzą ekosystem innowacyjnych, technologicznych rozwiązań skierowanych do prosumentów, użytkowników aut elektrycznych, firm sektora MŚP, a także dużych przedsiębiorstw dostrzegających już teraz wyzwania przyszłości i konieczność zmiany sposobu korzystania z energii. O tym wszystkim opowiemy uczestnikom Akademii Energii. Nie zabraknie też dyskusji na temat rozwoju technologii wytwarzania zielonego wodoru, roli kobiet w energetyce oraz jak ważny jest zrównoważony rozwój, który jest podstawą i przyszłością europejskiego Zielonego Ładu. Bardzo cenimy współpracę z Akademią Energii i cieszymy się, że jako Partner Strategiczny będziemy mogli po raz kolejny spotkać się i podzielić się swoimi doświadczeniami z jej uczestnikami – mówi Iwona Sierżęga, Członkini Zarządu Polenergia S.A

Współpraca z najlepszymi

Program Akademia Energii to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy Alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży energetycznej. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Partnerami strategicznymi X edycji Akademii Energi jest Polenergia S.A. i Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z dumą po raz kolejny wspierają Akademię Energii jako Partner Strategiczny. Kierując pracą Krajowego Systemu Elektroenergetycznego gwarantujemy jego efektywność, stabilność i bezpieczeństwo na terenie całego kraju, uczestnicząc jednocześnie w kreowaniu europejskiego rynku energii elektrycznej. Jako operator systemu przesyłowego mamy świadomość wagi realizowanych zadań, jakie wynikają z naszej strategicznej roli a także wyzwań stawianych przez stale rozwijające się otoczenie elektroenergetyczne. W ramach wykładów nasi pracownicy opowiedzą stypendystom programu o działalności Operatora Sieci Przesyłowej energii elektrycznej, w szczególności o jego roli w rozwoju rynku energii elektrycznej oraz utrzymaniu bezpiecznej pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Nie zabraknie też inspirujących zajęć leadership z najlepszymi ekspertami spółki – mówi Konrad Purchała z Departamentu Zarządzania Systemem PSE S.A.

Wielki Finał X edycji programu odbędzie się 13 grudnia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Urząd Regulacji Energetyki, natomiast jednym z patronów medialnych jest „Menadżer Floty”.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *