„Wynajem vs. Zakup” – pierwsza taka kampania

LeasePlan, firma świadcząca usługi Car-as-a-Service, z 1,9 mln pojazdów zarządzanych w ponad 30 krajach, wystartowała z kampanią video „Wynajem vs. Zakup”, pierwszą kampanią video poświęconą usłudze wynajmu długoterminowego samochodów.

Bohaterem kampanijnych filmów jest Adam Fidusiewicz, znany z postaci Stasia w filmie „W pustyni i w puszczy” i coraz częściej jako influencer. Filmy przedstawiają typowe bolączki kierowców związane z posiadaniem samochodu na własność. Narracja jest zbudowana wokół postaci Adama – wynajmującego, który przedstawia korzyści z wynajmu długoterminowego auta oraz postaci Kamila, właściciela samochodu na własność, w którego wcielił się Mateusz Bidziński.

Klienci poszukujący samochodu, zarówno biznesowi jak i prywatni, pytają nas, czym w praktyce jest wynajem długoterminowy, ile kosztuje i czy opłaca się bardziej niż klasyczny leasing lub zakup auta na własność. To pierwsza taka kampania video. Do tej pory branża CMF (Car Fleet Management) nie doczekała się profesjonalnych realizacji, które w lekki, przyjemny sposób przedstawiałyby usługę wynajmu długoterminowego. Przygotowaliśmy cykl 5 takich filmów – mówi Anna Wiśniewska, Head of Marketing w LeasePlan.

Za przygotowanie materiałów video, zakup mediów, przygotowanie treści i realizację działań w internecie odpowiada agencja Open Gate. Filmy wyreżyserowali w duecie Marek Połosak, dyrektor kreatywny i szef teamu kreatywnego w agencji, oraz Andrzej Pawlikowski, motion designer, operator, montażysta. Scenariusz przygotowali Marek Połosak i Mateusz Jeznach, creative manager.

Kampania internetowa w formatach wideo wystartowała 5 września na kanałach społecznościowych LeasePlan.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *