Wodorowa Toyota Mirai we flocie firmy BIBUS MENOS

Do floty polsko-szwajcarskiej firmy technologicznej BIBUS MENOS dołączyła Toyota Mirai z elektrycznym napędem wodorowym. Według danych producenta limuzyna ma 650 km zasięgu i zużywa od 0,79 kg wodoru na 100 km.

BIBUS MENOS to polsko-szwajcarska firma dostarczająca na naszym rynku rozwiązania m.in. z dziedziny pneumatyki, mechatroniki, hydrauliki siłowej, automatyki, druku 3D, a także ekomobilności jak np. ładowarki AC i DC do samochodów elektrycznych oraz systemy tankowania sprężonym wodorem GENO. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Gdańsku od lat konsekwentnie poszerza swoją flotę samochodów o pojazdy z ekologicznymi napędami. Pracownicy firmy poruszają się hybrydami Toyoty, które charakteryzują się niskimi całkowitymi kosztami eksploatacji. Oprócz modeli Yaris, Corolla, Camry i RAV4 firma korzysta także z aut z linii Toyota Professional – Proace i Proace City. W sumie jest to już 59 modeli tej marki. Samochody dostarcza salon Toyota Walder.

W związku z planowanym otwarciem pierwszych stacji wodorowych na terenie Trójmiasta BIBUS MENOS zdecydował się o włączeniu do swojej floty Toyoty Mirai. „Kiedy po latach samochody hybrydowe oraz elektryczne stały się bardziej powszechne, podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu pojazdu wodorowego FCEV. Była to dla nas naturalna kolej rzeczy. Nie ukrywam, że jest to ekscytujące uczucie, że jako jedni z pierwszych w Polsce będziemy w długim zakresie testować tak „egzotyczny” pojazd na naszym rynku. Zakup samochodu wodorowego wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy BIBUS MENOS” – powiedział Grzegorz Misiejko, menedżer floty w BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Firma BIBUS MENOS jest naszym wieloletnim i zaufanym partnerem, który przy pomocy naszych hybrydowych modeli od lat elektryfikuje swoją flotę. A teraz za sprawą modelu Mirai wprowadzamy prawdziwą rewolucję na trójmiejskie drogi. Co dla nas szczególnie ważne, zakup samochodu z elektrycznym napędem wodorowym został sfinansowany w ramach programu wynajmu długoterminowego Kinto One – tłumaczy Błażej Czaplicki z Toyota Walder.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *