Większe możliwości magazynu Moto-Profil

Dzięki dynamicznemu rozwojowi, rozszerzeniem dostaw oraz asortymentu, firma Moto-Profil (właściciel marki ProfiAuto) postanowiła z początkiem tego roku powiększyć powierzchnię swojej głównej siedziby. Budynki biurowo-magazynowe zajmują obecnie 35 tys. metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Chorzów.

W styczniu 2016 roku magazyn firmy Moto-Profil, zajmującej się dystrybucją części i wyposażenia warsztatowego, został powiększony. Zajmuje obecnie, wraz z powierzchnią biurową 35 tys. m kw. Zmiany dotyczyły przede wszystkim połączenia wszystkich zajmowanych powierzchni w obrębie jednego budynku. Dodatkowy metraż zostanie wykorzystany na powiększający się asortyment. W firmie pracuje obecnie 550 osób, które jest odpowiedzialne za współpracę z 250 producentami części zamiennych oraz obsługą dostaw do 100 partnerów z 9 krajów.

– Powierzchnia jaką zajmujemy rośnie zgodnie z tempem rozwoju spółki. W obliczu powiększającego się asortymentu i dostaw, zdecydowaliśmy się przeprowadzić zmiany, które ułatwią optymalną obsługę naszych partnerów handlowych – mówi Łukasz Żurek, dyrektor logistyki i inwestycji Moto-Profil. – Cieszy nas, że nasza główna siedziba rozrasta się, bo wciąż doceniamy mocno zalety tej lokalizacji. Pod kątem komunikacyjnym atutem jest położenie przy autostradzie A4, niedaleko węzła z A1 i DK 86 z południa na północ, co znakomicie ułatwia operacje nocnych dostaw do klientów w całym kraju oraz centralnej i wschodniej Europie. Istotne dla naszych pracowników jest także umiejscowienie w środku aglomeracji śląskiej, z dogodnym dojazdem komunikacją publiczną.

Firma Moto-Profil otworzyła swoją siedzibę na terenie Prologis Park Chorzów w maju 2010 r. Na początku wynajmowała 17 tys. m kw. powierzchni. Z kolejnymi latami wzrosły potrzeby dlatego, w 2014 r. powiększono obszar do 30 tys. m kw.

 Źródło: info-wire.pl