Więcej ofert AUTO1.com dzięki współpracy z Allane Mobility Group

Największa platforma handlowa samochodów używanych w Europie – AUTO1.com, rozpoczęła współpracę z Allane Mobility Group (dawniej Sixt Leasing), zapewniając sobie w ten sposób dostęp do dodatkowych 10 000 ofert wysokiej jakości aut poleasingowych i pojazdów flotowych rocznie.

W ramach oddzielnej, zautomatyzowanej aukcji w czasie rzeczywistym o nazwie ,,Aukcja Katalogowa” – inwentarz pojazdów stał się dostępny online dla zarejestrowanych na platformie dealerów partnerskich. Dzięki współpracy z AUTO1.com, Allane Mobility Group rozszerza z kolei swoją sieć remarketingową o ponad 60 000 aktywnych nabywców na 30 rynkach w całej Europie i uzyskuje najlepsze ceny za swoje używane samochody.

W Allane Mobility Group współpraca ta jest oceniana bardzo entuzjastycznie, jak wyjaśnia Andreas Birgmann, dyrektor ds. remarketingu w Allane SE: ,,Techniczne połączenie systemów przebiegło bez żadnych problemów, a ich pierwsze uruchomienia przyniosły bardzo zadowalające wyniki. Dzięki skupieniu się na cyfrowym modelu biznesowym dla handlu samochodami używanymi, AUTO1.com jest dla nas idealnym partnerem do efektywnej sprzedaży naszych aut poleasingowych i pojazdów flotowych. Duch innowacyjności, który emanuje z obu stron, jest doskonałym punktem wyjścia dla wspólnego sukcesu biznesowego„.

,,Aukcja katalogowa” odbywa się co tydzień w całej Europie i obejmuje od 250 do 300 wysokiej jakości pojazdów poleasingowych oraz flotowych różnych marek i modeli. Podczas tak zwanej ,,Fazy katalogowej” kupujący mogą przez 7 dni oglądać pojazdy, wpisywać je na własną listę obserwacyjną i bezpośrednio składać oferty. Co tydzień, w każdy czwartek o godz. 11.00, rozpoczyna się ,,Faza Turbo”. W jej trakcie pojazdy są prezentowane szybko jeden po drugim. Na tym etapie kupujący mają ostatnią szansę na złożenie najwyższej oferty na pojazdy cieszące się dużym zainteresowaniem i wygranie aukcji. Po zakończeniu aukcji kupujący mogą skorzystać z szerokiego wsparcia logistycznego oferowanego przez ogólnoeuropejską sieć AUTO1, obejmującą 300 partnerów.

,,Dzięki naszej bardzo aktywnej sieci partnerów w Europie, nasz nowy partner Allane Mobility Group będzie mógł korzystać z dynamicznych ofert w najlepszych cenach. Jak powszechnie wiadomo, dealerzy samochodowi zawsze poszukują pojazdów wysokiej jakości, które mogą kupić po uczciwych cenach rynkowych i sprzedać z zyskiem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy brakuje samochodów” – powiedziała Magdalena Kozłowska, dyrektor sprzedaży w Grupie AUTO1 na Europę Środkowo-Wschodnią.

,,Cieszymy się, że znaleźliśmy kolejnego świetnego partnera w dziedzinie remarketingu i jesteśmy pewni, że będziemy w stanie wygenerować wartość dodaną dla obu stron” – powiedział Werner König, Managing Director Remarketing w Allane SE.

,,Nasi zarejestrowani partnerzy nie muszą już przełączać się między różnymi platformami. Mogą polegać na różnorodnych zasobach i naszych wiodących usługach towarzyszących AUTO1.com. Dzięki nowemu partnerstwu kupujący mają teraz do dyspozycji cztery opcje zakupu. Aukcja Katalogowa, Aukcja 24-godzinna, Aukcja dla klientów oraz opcja natychmiastowego zakupu” – dodał Piotr Baranowicz, wiceprezydent w Grupie AUTO1 na Europę Środkowo-Wschodnią.

Aukcja Katalogowa od końca lutego jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych partnerów handlowych w Niemczech, a od 15 marca na ponad 30 rynkach w całej Europie. Zainteresowani mogą teraz zarejestrować się na stronie www.AUTO1.com i uzyskać do niej dostęp.

Źródło: AUTO1.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *