W zakładzie Stellantis w Tychach ruszyła produkcja modelu Jeep Avenger

Krótko po przyznaniu nowemu Jeepowi Avenger tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2023, w zakładzie Stellantis w Tychach rozpoczęto seryjną produkcję tego modelu. To pierwszy w historii marki model z napędem w pełni elektrycznym (BEV).

Nowy Avenger to pierwszy SUV marki Jeep produkowany w Polsce i ogromny powód do dumy dla całego naszego zespołu. Rozpoczynamy 2023 rok uruchomieniem produkcji samochodu, który już wzbudził uznanie wśród klientów i ekspertów branżowych” – powiedział Tomasz Gębka, dyrektor zakładu Stellantis w Tychach. „Doceniamy duże zainteresowanie tym wyjątkowym modelem marki Jeep, który cechuje szereg najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ze swojej strony, nasz tyski zespół dołoży do niego dodatkową wartość – jakość na najwyższym poziomie.

Kompaktowy Avenger jest pionierem nowej gamy wszechstronnych i w pełni elektrycznych samochodów, o wymiarach dostosowanych do potrzeb rynku europejskiego. Stanowi on kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji, w ramach której amerykańska marka zmierza do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin.

Stworzony w Europie z myślą o rynkach na Starym Kontynencie, Jeep Avenger oferuje w standardzie m.in. systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control), które w połączeniu z wartościami kątów natarcia i zejścia oraz prześwitu wnoszą do tego segmentu znacznie wyższy poziom możliwości pojazdu. Auto zostało wyposażone w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh.

Jeep Avenger, który miał swoją światową premierę podczas salonu samochodowego w Paryżu 2022 już zyskał uznanie zarówno klientów, jak i ekspertów z branży. Potwierdzają to wyniki sprzedaży w Europie – ponad 10 tys. egzemplarzy znalazło nabywców od czasu otwarcia zamówień na wersję „1st Edition” (w dniu 1 grudnia 2022 r.), a następnie pełnej gamy modelowej (od 11 stycznia 2023 r.).

Nowy SUV marki Jeep jest dostępny w Polsce w ramach programu „Mój Elektryk”, co oznacza, że podstawową wersję można kupić za ok. 147 tys. zł. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w drugim kwartale roku.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *