W Gliwicach zakończono produkcję Opla Astry

We wtorek 30 listopada 2021 z taśm produkcyjnych gliwickiej fabryki Opla zjechał ostatni egzemplarz modelu Astra piątej generacji.

Polski oddział koncernu Stellantis przygotowuje się do uruchomienia w kwietniu 2022 roku produkcji dużych samochodów dostawczych w swojej nowo wybudowanej fabryce w Gliwicach. W związku z tym 30 listopada br. dotychczasowy gliwicki zakład Opel Manufacturing Poland zakończył produkcję samochodów osobowych. Ostatnim autem, które opuścił linię montażową był czerwony Opel Astra dla klienta w Polsce.

To jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Przełomowa zmiana profilu produkcyjnego na duże samochody dostawcze czyni nas współodpowiedzialnymi za ten, ważny dla Stellantisa, segment rynku. Jesteśmy na ostatniej prostej w przygotowaniach do uruchomienia produkcji dużych vanów dla marek Stellantis: Peugeota, Citroena, Opla i Fiata – powiedział Andrzej Korpak, prezes zarządów Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, a od 3 stycznia 2022 roku – Stellantis Gliwice.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *