Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję ciężkich samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym

Jako pierwszy producent na świecie, Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję ciężkich, elektrycznych samochodów ciężarowych o DMC 44 tony, czyli modeli: Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX, które stanowią około dwóch trzecich całkowitej sprzedaży firmy.

Dzięki tym nowościom, Volvo Trucks oferuje sześć modeli elektrycznych ciężarówek w produkcji seryjnej na całym świecie – to najszersza linia elektrycznych samochodów ciężarowych w branży.

To kamień milowy i dowód na to, że przewodzimy transformacji branży. Niecałe dwa lata temu, po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasze ciężkie pojazdy elektryczne. Teraz zwiększamy wolumeny i będziemy dostarczać te wspaniałe samochody ciężarowe Klientom w całej Europie, a później także klientom w Azji, Australii i Ameryce Łacińskiej” – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Seryjna produkcja ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo rozpoczęła się w fabryce Tuve w Göteborgu w Szwecji, a w przyszłym roku dołączy do niej również fabryka w Gandawie w Belgii. Volvo produkuje elektryczne samochody ciężarowe na tej samej linii co swoje konwencjonalne pojazdy, co zapewnia dużą elastyczność produkcji i wzrost wydajności. Akumulatory są dostarczane przez Volvo Trucks z nowej fabryki montażu akumulatorów w Gandawie.

Popyt na elektryczne samochody ciężarowe szybko rośnie na wielu rynkach, a jedną z sił napędowych jest konieczność przestawienia się przez nabywców transportu na transport bez emisyjny w celu realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Elektryczne portfolio Volvo Trucks mogłoby objąć około 45% wszystkich towarów przewożonych obecnie w Europie.

Sprzedaliśmy około 1000 sztuk naszych ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych i łącznie ponad 2600 sztuk wszystkich elektrycznych pojazdów, jakich mamy w ofercie. Spodziewamy się, że w ciągu najbliższych kilku lat wolumeny znacznie wzrosną. Do 2030 r. co najmniej 50 proc. sprzedawanych przez nas globalnie samochodów ciężarowych powinno być elektrycznych” – tłumaczy Roger Alm.

Elektryczna linia sześciu modeli samochodów ciężarowych Volvo Trucks obejmuje szeroki zakres zastosowań, takich jak dystrybucja miejska, wywóz śmieci, transport regionalny czy budowlany.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.