Urząd Miasta Gorzowa wybrał Volkswagena ID.3

Charakterystycznie oklejony Volkswagen ID.3 już jeździ po ulicach Gorzowa Wielkopolskiego. Bezemisyjny pojazd jest zapowiedzią kolejnych zmian w zakresie ekologii i elektromobilności w mieście, na którego ulice w przyszłym roku wyjadą także elektryczne autobusy.

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego postawił na topową wersję ID.3 – Pro S z silnikiem o mocy 204 KM i akumulatorem 77 kWh. „Volkswagen ID.3 to dopiero początek. Elektryczne autobusy, nowoczesne tramwaje, umowa z firmą kurierską na dostarczanie przesyłek w obrębie miasta przy pomocy samochodów elektrycznych – to są kierunki naszego działania” – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.

Zakup auta elektrycznego wynika z wymogów ustawowych, które mówią o 10-procentowym udziale samochodów elektrycznych we flocie polskich samorządów. Miasta mogą starać się o częściowy zwrot kosztów zakupu samochodów elektrycznych.

Elektryczny ID.3 został wybrany przez Urząd Miasta w Gorzowie w ramach zapytania ofertowego. Volkswagen okazał się najbardziej korzystną ofertą, zarówno cenową, jak i technologiczną. Jesteśmy dumni z tego, że ten samochód będzie jeździć po ulicach Gorzowa, to dla nas ogromne wyróżnienie” – mówi Jakub Czyżewski, doradca handlowy z salonu Volkswagena z Zielonej Góry.

Wyposażenie ID.3 Pro S obejmuje m.in. system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, system Lane Assist utrzymujący auto na pasie ruchu, sygnalizację spadku ciśnienia powietrza w oponach, przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne oraz centralną. Razem z ID.3 Urząd Miasta zakupił ładowarkę ID.Charger. „Nowy Volkswagen posłuży nadzorowaniu miejskich dróg. Jest charakterystyczny, został ozdobiony w gorzowskie akcenty wizualne. Będzie promował miasto, ale przede wszystkim będzie zachęcał mieszkańców do zainteresowania się sprawami ekologii i elektromobilności” – podkreśla Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.