Tytuł Car of the Year Polska 2022 dla Forda Mustanga Mach-E

A więc jednak – elektryczny model został wybrany samochodem roku w Polsce! Uznanie jurorów zyskał Ford Mustang Mach-E, który po wyrównanej rywalizacji zaledwie o 1 punkt pokonał Renault Arkanę.

Plebiscyt Car of the Year Polska odbył się już po raz trzeci. W tym roku dwudziestu jurorów z różnych redakcji prasowych, internetowych, telewizyjnych i radiowych wybrało finałową piątkę z listy blisko 40 tegorocznych premier. Każdy z jurorów miał do dyspozycji 20 punktów, które mógł rozdzielić pomiędzy kandydatów w wielkim finale, tym razem zorganizowanym na Torze Modlin.

Znakiem czasu jest fakt, że w finałowej piątce znalazły się aż dwa samochody elektryczne (Ford Mustang Mach-E i Hyundai Ioniq 5), dwa modele występujące w różnych odmianach hybrydowych (Toyota Yaris Cross i Renault Arkana) oraz klasyczny spalinowy Nissan Qashqai, który jednak niedługo będzie dostępny także w wersji hybrydowej.

Warto przypomnieć, że w gronie jurorów zasiadają dwaj redaktorzy magazynu „Menadżer Floty”: Piotr Wielgus i Tomasz Szmandra, a poniżej ostateczne wyniki konkursu.

CAR OF THE YEAR POLSKA 2022

1. Ford Mustang Mach-E – 98 pkt.

2. Renault Arkana – 97 pkt.

3. Hyundai Ioniq – 88 pkt.

4. Nissan Qashqai – 68 pkt.

5. Toyota Yaris Cross – 49 pkt.

(TSz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *