Toyota Proace City podbija polski rynek

Co czwarty mały samochód dostawczy, który w 2021 roku opuszcza polskie salony, to Toyota Proace City. W czym tkwi sekret sukcesu vana japońskiego koncernu?

Liczby dobitnie pokazują, jak wielkim sukcesem rynkowym jest Toyota Proace City. W pierwszych 11 miesiącach 2021 roku japoński lekki dostawczak sprzedał się w liczbie 4588 egzemplarzy. To prawie dwa razy tyle, ile numer dwa tego zestawienia. Niemal co czwarte auto z tego segmentu wyjeżdżające na polskie drogi to hitowy model Toyoty, a w samym listopadzie zarejestrowano 313 takich aut.

Proace City jest jednym z sześciu modeli Toyoty, które są sprzedażowymi liderami swoich klas w Polsce. W tym roku (do listopada) bezkonkurencyjne są też Aygo, Yaris, Corolla, C-HR i RAV4, a inne modele trzymają się w czołówce swoich segmentów.

Sukces modelu Proace City to efekt systematycznych inwestycji Toyoty w segment samochodów dostawczych i poszerzanie sieci dilerskiej wyspecjalizowanej w tego typu autach. Od lat model Hilux jest wyznacznikiem trwałości i niezawodności w klasie pickupów, szybko wysoką pozycję (obecnie 3. miejsce) zajął dostawczak średniej wielkości, czyli model Proace, ale to jego mniejszy odpowiednik stał się prawdziwą gwiazdą aut użytkowych. (LINK: https://menadzerfloty.pl/rynek/proace-city-nowy-kompaktowy-van-toyoty/)

Toyota Proace City – uniwersalność z długą gwarancją

Uniwersalny – ten przymiotnik najlepiej opisuje to, co oferuje swoim użytkownikom Proace City (LINK: https://menadzerfloty.pl/w-magazynie/w-magazynie-pierwsza-jazda-toyota-proace-city/)

Samochód może pełnić niezliczone funkcje i odpowiadać na potrzeby niemal każdego rodzaju biznesu. Proace City ma szerokie możliwości konfiguracji miejsc siedzących (w osobowej odmianie Verso ma nawet 7 miejsc) oraz przestrzeni ładunkowej, które dodatkowo powiększają dwie długości nadwozia. 1000 kg ładowności oraz możliwość ciągnięcia przyczepy o masie nawet 1,5 tony też wyróżniają go w segmencie. Dodatkowo, sprytny system Smart Cargo pozwala poprzez uniesienie przedniego fotela pasażera zwiększyć przestrzeń bagażową aż o 1,3 m i pojemność o dodatkowe 0,4 m3.

Wyróżnikiem Toyoty Proace City w segmencie jest też gwarancja na trzy lata lub milion kilometrów. Japoński producent słynie z jakości i niezawodności swoich produktów, dlatego też jego modele cieszą się aż takim zainteresowaniem. I z tego samego powodu osiągają wysokie wartości rezydualne, tak ważne dla przedsiębiorców.

Szeroka gama silników i nowoczesne technologie Toyoty

Proace City może być napędzany przez silniki benzynowe lub wysokoprężne o mocy od 100 do 130 KM, które można połączyć z sześciobiegową skrzynią manualną lub ośmiobiegową automatyczną. Pozwalają one na sprawne i ekonomiczne przemieszczanie się zarówno w ruchu miejskim, jak i na dłuższych dystansach.

Toyota do swojego hitowego kompaktowego dostawczaka zapakowała bogate wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo, poprawiające komfort oraz praktyczność. Standardem jest pakiet Toyota Safety Sense z układem zapobiegania zderzeniom z poprzedzającym autem, asystentem pasa ruchu, systemem rozpoznawania znaków i aktywnym tempomatem oraz system eCall, który automatycznie zawiadamia służby ratunkowe po wypadku.

Samochód może być też wyposażony w 8-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego, łączność z Apple CarPlay i Android Auto, a w odmianie Verso można doposażyć samochód w efektowny dach panoramiczny, ładowarkę indukcyjną, moduł Wi-Fi czy system automatycznego parkowania, co czyni go ciekawą alternatywą dla rodzin. W końcu to jedno z niewielu aut na rynku, w których można zamontować w drugim rzędzie siedzeń aż trzy foteliki dziecięce.

Toyota Proace City, czyli jeszcze więcej możliwości

Toyota Proace City to nie tylko dwie długości oraz wersje towarowa Furgon oraz osoba Verso, ale też niemal nieograniczone możliwości zastosowania zabudów specjalnych, pozwalających dostosować auto do potrzeb biznesu. Samochód może być wyposażony w zabudowę typu izoterma, która pozwala na bezpieczny transport ładunku, wymagającego specjalnej temperatury. Atutem tej zabudowy jest takie mocowanie agregatu, że nie zwiększa wysokości pojazdu, przez co samochód może wjechać do garażu. Auto można też dostosować do potrzeb pełniących usługi serwisowe, indywidualnie planując przestrzeń np. na narzędzia.

Toyota Proace City sprawdzi się też w roli idealnego auta dla różnego rodzaju służb – od policji, przez straż pożarną, po pogotowie energetyczne czy gazowe. Co więcej, przestrzeń ładunkową można zabezpieczyć przed uszkodzeniami oraz zastosować specjalną powłokę ochronną, która nie zmniejsza powierzchni ładunkowej. Ale to nie wszystko.

Van jest też dostępny w wersji przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnością. Proace City Mobility występuje w wariancie Long o długości 4,7 m. Ma zmodyfikowaną tylną część pojazdu, by umożliwić łatwy dostęp przy pomocy rozkładanej aluminiowej rampy i bezpieczny przewóz osoby na wózku inwalidzkim.

Źródło: Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *