Toyota liderem światowego rynku motoryzacyjnego

Portal analityczny Focus2Move.com opublikował wyniki globalnej sprzedaży samochodów osobowych w pierwszej połowie 2022 roku. Na pierwszym miejscu wśród producentów znalazła się Toyota Motor Corporation z wynikiem 4,77 mln pojazdów. Wiceliderem została Grupa Volkswagen, natomiast modele Corolla i RAV4 zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów na świecie.

Japoński koncern zamknął pierwszą połowę 2022 roku jako najpopularniejszy producent samochodów osobowych na świecie, powtarzając swój sukces z roku 2021. Jak podaje portal Focus2Move.com, od stycznia do czerwca 2022 roku Toyota sprzedała 4,77 mln aut, o 8,4 proc. mniej niż w I połowie ubiegłego roku. Udział grupy Toyoty w światowym rynku w I półroczu br. wyniósł 11,9 proc.

Druga pozycja przypadła w udziale Grupie Volkswagen z 3,84 mln zarejestrowanych aut (9,6 proc. udziału), o 20,2 proc. mniej rok do roku. Na trzeciej pozycji uplasował się Stellantis. W stosunku do I półrocza ubiegłego roku koncern awansował o 1 miejsce z 3,33 mln sprzedanych egzemplarzy (-19,8 proc.).

Tuż za podium znalazła się grupa Hyundai-Kia, która zarejestrowała 3,16 mln samochodów. Na 5. miejscu jest sojusz Renault-Nissan ze sprzedażą na poziomie 3,14 mln sztuk (spadek o 21,0 proc.), a pierwszą szóstkę zamyka koncern General Motors z 2,64 mln sprzedanych egzemplarzy samochodów (-15,8 proc.).

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *