Toyota inwestuje 5,6 mld dolarów w produkcję baterii

Toyota Motor Corporation przeznaczyła 5,6 miliarda dolarów na rozbudowę zakładów produkujących baterie do samochodów elektrycznych. Nowe linie produkcyjne zostaną uruchomione w Japonii i Stanach Zjednoczonych w latach 2024-26.

W grudniu 2021 roku japoński koncern zapowiedział, że zainwestuje 70 miliardów dolarów w prace badawczo-rozwojowe oraz zwiększenie produkcji zelektryfikowanych samochodów. Z tej kwoty jedna czwarta zostanie przeznaczona na rozwój i produkcję baterii. W ramach realizacji tej strategii, Toyota ogłosiła, że rozpoczyna w Japonii i USA inwestycje o wartości 5,6 miliarda dolarów, które zwiększą możliwości produkcyjne baterii w tych krajach do 40 GWh rocznie. Nowe linie produkcyjne zostaną uruchomione latach 2024–2026.

W najbliższych latach samochody elektryczne na baterie (BEV) będą odgrywały w ofercie japońskiego producenta coraz większą rolę. Do 2030 roku gama samochodów bateryjnych (BEV) Toyoty i Lexusa ma liczyć 30 modeli, a roczna sprzedaż osiągnąć poziom 3,5 miliona egzemplarzy.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *