Toyota Corolla 2023. Co się zmieni?

Toyota szykuje zmodernizowaną wersję swojego bestsellerowego modelu Corolla. W porównaniu z poprzednikiem zmienią się przede wszystkim parametry układu hybrydowego, który dysponować będzie większą mocą. Poprawiono też system multimediów oraz niektóre elementy stylistyki nadwozia.

W ramach face-liftingu zdecydowano się wprowadzić tylko delikatne zmiany. Objęły one m.in. wykończenie wlotu powietrza do chłodnicy, obramowanie świateł przeciwmgielnych oraz reflektory bi-LED, dostępne dla bogatszych wersji hatchbacka i kombi. Do tego dochodzą nowe lakiery oraz kombinacje kolorystyczne w kabinie pasażerskiej. Godną odnotowania nowinką jest możliwość zdalnej aktualizacji pokładowego systemu multimedialnego poprzez kartę SIM samochodu. Na konsoli środkowej zamontowano 10,5-calowy wyświetlacz prezentujący grafikę w wysokiej rozdzielczości. Poczynając od wersji Comfort w górę, producent przewidział nowy wyświetlacz zegarów 12,3” z czterema profilami ustawień.

W ofercie japońskiej marki debiutuje system hybrydowy piątej już generacji. Podobnie jak w starszej wersji Corolla będzie sprzedawana na rynku europejskim w dwóch odmianach silnikowych, które bazują na benzyniaku o pojemności skokowej 1,8 oraz 2,0 litra. Jednostkę sterującą mocą (PCU) i elektryczny silnik przy skrzyni biegów przeprojektowano, zaś udoskonalony akumulator litowo-jonowy jest mniejszy i lżejszy, ale jednocześnie mocniejszy. W zależności od układu napędowego masa baterii została zredukowana nawet o 18 kilogramów.

Łączna moc systemowa napędu hybrydowego 1.8 wynosi teraz 140 KM. Jak wynika z danych fabrycznych, czas potrzebny na sprint 0-100 km/h skrócił się o 1,7 sekundy do około 9,2 sekundy. Mimo lepszych osiągów emisja CO2 według wstępnych pomiarów pozostaje na takim samym poziomie od 102 g/km, jak w przypadku aktualnego napędu 1.8 (122 KM). W przypadku układu z silnikiem 2.0 całkowita moc wzrosła do 196 KM, a czas rozpędzania się od 0 do 100 km/h skrócił się o prawie pół sekundy do poziomu 7,5 s.

Odświeżona Corolla wejdzie do sprzedaży dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku i jej ceny nie są jeszcze znane. Oferowany dotąd model w wersji hatchback kosztuje od 102 400 zł, kombi – od 105 300 zł, natomiast sedan od 103 400 zł.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *